i3 2120 Sisteme ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
500-600 TL

bahri55

Femtopat
Daha fazla  
i3 2120 3.3 GHz.
1333 MHz 4 GB RAM.
ASUS P8H61-M LX anakart.
300W PSU.

Arkadaşlar elimdeki sistem bu. Ekran kartı olarak da işlemcinin kendi ekran kartını kullanmaktayım (Intel HD Graphics 2000 olması lazım). Bu sistem için Max 600-700 TL bandında ekran kartı arıyorum. Amacım CS:GO'yu akıcı bir şekilde oynamayabilmek (mümkünse tabii).

Bahsettiğim durumlara göre önereceğiniz ekran kartı nedir?

Şimdiden teşekkürler.

i3 2120 3.3 GHz.
1333 MHz 4 GB RAM.
ASUS P8H61-M LX anakart.
300W PSU.

Arkadaşlar elimdeki sistem bu. Ekran kartı olarak da işlemcinin kendi ekran kartını kullanmaktayım (Intel HD Graphics 2000 olması lazım). Bu sistem için Max 600-700 TL bandında ekran kartı arıyorum. Amacım CS:GO'yu akıcı bir şekilde oynamayabilmek (mümkünse tabii).

Bahsettiğim durumlara göre önereceğiniz ekran kartı nedir?

Şimdiden teşekkürler.

MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OC GDDR5 DX12 - incehesap.com kuzenim kullanıyor gayet memnun. Ama RAM'i 8 yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Aynen hocam benim de aklımda RAM'i 8 GB yapmak var. Darboğaz durumu yapmayacak gibi duruyor da; aklımda mevcut güç kaynağım bu ekran kartını karşılayabilir mi o var. Bir de CS:GO'da ortalama kaç FPS alabilirim?

Tekrardan teşekkür ederim.

Yüksek ayarlar 70-60.

Point Blank HD 6670 DDR5 Ultra HD cozunurlukte 85 FPS aliyorum monitör 85 Hz oldugu için 85 FPS'ye kilitliyorum maximum kac FPS aldigima bakmadim. Sadece CS:GO oynayacaksan Ali Express'ten alabilirsin.

Yüksek ayarlar 70-60.

Sağ olasın hocam. Peki GT1030 yerine GTX750'nin daha fazla performans verme ihtimali nedir? Çünkü aynı fiyat bandındaki ürünler gibi geldi bana.

Point Blank HD 6670 DDR5 Ultra HD cozunurlukte 85 FPS aliyorum monitör 85 Hz oldugu için 85 FPS'ye kilitliyorum maximum kac FPS aldigima bakmadim. Sadece CS:GO oynayacaksan Ali Express'ten alabilirsin.

Aliexpress'ten almayı düşünmüyorum hocam. Yine de önerin için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Sağ olasın hocam. Peki GT1030 yerine GTX750'nin daha fazla performans verme ihtimali nedir? Çünkü aynı fiyat bandındaki ürünler gibi geldi bana.

Aliexpress'ten almayı düşünmüyorum hocam. Yine de önerin için teşekkür ederim.

750 Ti daha iyi lakin testlerde cogu oyunda %15 darbogaz yapiyormus ufak FPS kayiplari yasayabilirsin CS:GO oynayacaksan bu etkiyi hissedecegini sanmam tabii ki 750 Ti al.

PSU'm yeterli midir acaba 750 Ti için?

Ortalama kaç Watt'lık bir PSU gerekir?

PSU hesaplama islemi boyle yapilir minimum 400 Watt olsa cok daha iyi olurdu. Sistem yeterli gucu cekemezse tam performans calismaz.
Onemli olan 12 v kanalindan kac amper verebildigi islemci ekran karti ve kasa fanlari 12 v kanalindan beslenir 12 v kanali minimum 16 amper PSU yeterlidir 16×12=192 Watt 12 v kanalindan verdigi guctur.
Anakart RAM ve hardisk 12 v kanalini kullanmaz guc hesaplamasi yaparken bunlari hesaplama yukaridaki 3 bileseni hesapla islemci ekran karti ve

Geri
Yukarı