i3 2310M ve i3 5005U overclock yapılabilir mi?

Soğutması iyi, ek bir soğutucu almak performansı arttıracaksa tabii ki de elimden geleni yaparım.
Notebook soğutucuları pek sıcaklık düşüşü yaşatmıyor. Şuan kullandığım notebook'a ek olarak bir soğutucu da ekledim. 5-6 derece düşüş yaşadım, onun haricinde pek düşüş yaşamazsınız.

Soğutucu olarak önerim:

Bende sadece 120mm fan bulunuyor. O yüzden 5-6 derece düşüş yaşadım, bu soğutucu hem kaliteli hem de fanı daha büyük. Belki 10 dereceye kadar düşüş yaşarsınız. Onun haricinde notebookların bakır soğutmaları o kadar iyi değil. Temizlik yapmadıysanız bakır soğutma borularını diş fırçası gibi bir alet ile temizleyin, macun yenilemesi yapın ve fanı tozlardan arındırın. Onun haricinde yapacak bir şey yok, notebook soğutmaları daha fazla iyileştirilemez.

Notebook soğutucuları pek sıcaklık düşüşü yaşatmıyor. Şu an kullandığım Notebook'a ek olarak bir soğutucu da ekledim. 5-6 derece düşüş yaşadım, onun haricinde pek düşüş yaşamazsınız.

Soğutucu olarak önerim:

Bende sadece 120mm fan bulunuyor. O yüzden 5-6 derece düşüş yaşadım, bu soğutucu hem kaliteli hem de fanı daha büyük. Belki 10 dereceye kadar düşüş yaşarsınız. Onun haricinde notebookların bakır soğutmaları o kadar iyi değil. Temizlik yapmadıysanız bakır soğutma borularını diş fırçası gibi bir alet ile temizleyin, macun yenilemesi yapın ve fanı tozlardan arındırın. Onun haricinde yapacak bir şey yok, notebook soğutmaları daha fazla iyileştirilemez.

Çok şükür ben memnunum, 5, 6 derece fark ettirir mi bilmem ama şu vakumlu soğutuculardan denemek istiyorum, 2 laptop da Grundig GNB model, soğutmaları iyi biri 7 diğeri 3 yıldır bakım yapılmamış. Yükte 42 dereceyi geçmiyorlar.

Çok şükür ben memnunum, 5, 6 derece fark ettirir mi bilmem ama şu vakumlu soğutuculardan denemek istiyorum, 2 laptop da Grundig GNB model, soğutmaları iyi biri 7 diğeri 3 yıldır bakım yapılmamış. Yükte 42 dereceyi geçmiyorlar.
Yükte 103 dereceyi buluyor ASUS X555LNB model laptopum. 6 senedir de temizlik yapmıyorum. Vakumlu soğutucu yerine kaliteli bir hava soğutucu daha mantıklı, isterseniz Vakumlu + Hava soğutucu kullanırsınız, o zaman gözle görülür bir düşüş olur. Acil olarak temizlik yapın ama, yükte 42 dereceyi geçmese de içi tozdan geçilmiyordur.

Yükte 103 dereceyi buluyor ASUS X555LNB model laptopum. 6 senedir de temizlik yapmıyorum. Vakumlu soğutucu yerine kaliteli bir hava soğutucu daha mantıklı, isterseniz vakumlu + hava soğutucu kullanırsınız, o zaman gözle görülür bir düşüş olur. Acil olarak temizlik yapın ama, yükte 42 dereceyi geçmese de içi tozdan geçilmiyordur.

Bir ara açtım baktım bakır borular simsiyah is olmuş, fan toz dolmuş. Anakart yakın zamanda değiştiği için anakartta görünür pislik yok.

Bir ara açtım baktım bakır borular simsiyah is olmuş, fan toz dolmuş. Anakart yakın zamanda değiştiği için anakartta görünür pislik yok.
Dediğim gibi, hava soğutma ile deneyin, olmazsa vakumlu soğutucu da alırsınız, 10-12 derece düşüş de görürsünüz ama bilin ki, sistem çok sesli çalışacak.

Dediğim gibi, hava soğutma ile deneyin, olmazsa vakumlu soğutucu da alırsınız, 10-12 derece düşüş de görürsünüz ama bilin ki, sistem çok sesli çalışacak.

Zaten sesli çalışıyor, herhalde fana elimi fana soksam kıyma olur diye tahmin ediyorum, sanki dibimde helikopter çalışıyormuş gibi. Boşta iken gayet sessiz gece kullanabiliyorum. Ama yüklenince bedeli oluyor. O yüzden sesten yana sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı