i3-3220 Sistem yükseltme

dragunov

Decapat
Merhaba arkadaşlar sistem yükseltmeyi düşünüyorum. Ancak takacağım parçalar birbiriyle ve halihazırda olan sistemimle uyumlu olur mu bilmek istiyorum.

Yükselteceğim parçalar: Anakart-RAM ve Harddisk.

İşlemcim: Intel Core i3-3220 3.2GHz.
PSU: 450 Watt'lık sıradan bir PSU.

Şu anki anakart: Gigabyte H61M-DS2
Şu anki RAM: 4 GB DDR3 bir RAM.
Harddisk hakkında ise pek bilgim yok.

Alacağım Anakart: Gigabyte H110M-SV2(İşlemci ile uyumlu olur mu belirtirseniz sevinirim. )
Alacağım RAM: Corsair 8 GB 3000MHz DDR4 RAM.
Alacağım Harddisk: WD Caviar Blue 1TB 7200RPM.

Parçalar bunlar herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? PSU ve İşlemci açısından bunları belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle butce belirtmen iyi olur . Ayrica anakartin arizali degilse anakarti degil islemciyi degistirmelisin. Calisan anakart yerine ayni islemciye yeni anakart almak hicbir sey katmaz. Oncelik oyunsa su an icin RAM ve RX 570 ekran karti onceligin olmali. Tabii sistemdeki ekran kartini yazmamissin. Farazi yazdim.

Öncelikle teşekkür ederim peki bana 1155 pinli DDR4 Ram ile uyumlu bir anakart söyleyebilir misin??
Öneremem, çünkü öyle birşey üretilmedi, üretilmeyecek de. 1155 soketli anakartların hepsi DDR3 desteklidir.

Namümkün o zaman peki, alakan için teşekkür ederim.. Sadece HDD yükselteceğim sanırım herhangi bir sıkıntı yaşamam değil mi? HDD'yi montajlayıp windows kurduktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanabilirim sanırsam..

Namümkün o zaman peki, alakan için teşekkür ederim.. Sadece HDD yükselteceğim sanırım herhangi bir sıkıntı yaşamam değil mi? HDD'yi montajlayıp windows kurduktan sonra sorunsuz bir şekilde kullanabilirim sanırsam..
Evet, kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı