i3 3250'den i7 3770'e geçilmeli mi?

_TOXIC_

Hectopat
i3-3250 işlemcimi i3-3770 yükseltsem online oyunlarda çok bir artısı olur mu?
(GPU: R7 260X RAM 8 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum maddi durumuna bağlı... Zamana yayarak 2000 lira harcayabilirim dersen yeni sisteme ayır paranı. Yok benim ayırabileceğim para belli fazlası önceliğim diyorsan al i7 işlemciyi. Fark yaratacaktır yine.

Dostum maddi durumuna bağlı... Zamana yayarak 2000 lira harcayabilirim dersen yeni sisteme ayır paranı. Yok benim ayırabileceğim para belli fazlası önceliğim diyorsan al i7 işlemciyi. Fark yaratacaktır yine.
Fiyatlara baktım 2.elleri 800 küsürdü eğer fark oluşturacaksa alınabilir ama bide i5 3570 var o ne kadar fark oluşturur?

Fiyatlara baktım 2.elleri 800 küsürdü eğer fark oluşturacaksa alınabilir ama bide i5 3570 var o ne kadar fark oluşturur?
800 lirayı gözden çıkarabiliyorsan eğer yeni bir anakart ve işlemciye geçebilirsin. Bak ben senin yerinde olsam 450 liraya bir Intel Pentium G5620 alırdım. Ona göre bir anakart alırdım uygun ikisi 800-900 eder zaten taş çatlasın. 60FPS veremeyeceği oyun yok o işlemcinin. Hem sistemin güncel bir teknoloji olur. İlerleyen yıllarda bir ekran kartı alirsın. Sonrasında o anakarta i9 9900k bile takabilirsin. Önü açık olur yani onu demek istiyorum. Karar senin. Bu arada bunlar benim kendi düşüncelerim, ben olsam böyle yapardım diyorum. AMD sevici arkadaşlar salça olmazsa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı