i3-4100M GTA 5 düşük CPU kullanımı

The Developer

Decapat
Merhabalar arkadaşlar, GTA 5'te özellikle şehir merkezinde ciddi kasmalar yaşıyorum. Bu da Online'da haksız rekabet oluşturuyor :)

Sistem özelliklerim:
İşlemci (en büyük sıkıntı) = Intel i3-4100M 2.50GHz.
RAM = 4 GB (sıkıntı olmuyor RAM kullanımını oyun açılmadan %19'a kadar indiriyorum.)
Ekran kartı = NVIDIA GeForce 840M (idare ediyoruz)
İşletim sistemi = Win 8.1 Pro.

Sorun işlemci kaynaklı gibi... Binalar çok geç renderlanıyor (kaba halinden detaylı haline yüklenmesi normale göre çok uzun sürüyor) bu sırada da kasmalar yaşanıyor. Peki ben bu işlemcinin performansını nasıl artırırım? Bu arada işlemci sıcaklığına baktığımda Max. 80-85 derece gördüm.
Acaba işlemci kendi kendine hızını azaltıyor olabilir mi? Yani örneğin 1.50GHz'ye çekiyor olabilir mi?
Teşekkürler.

Bir de ufak bir sorun var ama üstteki sorun daha önemli ama bunu bilen varsa da cevaplayabilir:
Oyunu açtığımda D3D_GFX_INIT hatası alıyordum. Bunu çözmek için ufak bir yazılımdan yardım aldım, bu açılıştaki sorunu kaldırdı. Fakat oyun eğer pencere modunda açılırsa veya oyun penceresi en üstte olmazsa aynı hatayı verip kapatıyor. Bir de bunu sadece NVIDIA ekran kartında oluyor. Intel'e geçtiğimde olmuyor (tabii bu sefer de oyun oynanmıyor.)

Oyun içinde RAM kullanımı ne kadar? Afterburner ile bakabilir misiniz? SSD ki kullanıyorsunuz HDD mi? HDD kullanıyorsanız SSD alamnizi öneririm.

Hocam 3450-3500 arası değişen bir RAM kullanımı oluyor. HDD var ne yazık ki. Yeni PC alacağım fakat daha 8 ay kadar bir zaman var.

HDD kaynaklı bu donmalar. RAM'de ucu ucuna yetiyor. Eğer yeni sistem alacaksanız hemen alın ya da paranızı dolara falan çevirin. Para henüz yoksa geçmiş olsun.

Geri
Yukarı