i3 4130 Sistem yükseltme

Ah hocam para işte kritik nokta bazıları için hayal bazıları için oyuncak :)
senelerin birikimi 30k var elimde bende yakında sistem toplamayı düşünüyorum imzamdaki sistemi (ama galiba tercihim 9900ks yerine r9 3950x olacak gibi duruyor)
Ryzen 9 daha iyi bir tercih olacaktır.

Aldığım işlemci arızalı çıktı, iadesi ile uğraşmaktayım. Sanırsam paraya kıyıp sıfır bir sistem toplayacağım.

Aldığım işlemci arızalı çıktı, iadesi ile uğraşmaktayım. Sanırsam paraya kıyıp sıfır bir sistem toplayacağım.
Bütçeniz var ise 2.el eski nesil sistem toplamak zaten mantıksız olur. Bütçenizi yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Bütçeniz var ise 2.el eski nesil sistem toplamak zaten mantıksız olur. Bütçenizi yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Bütçe budget düzeylerde 2bin -200 +200 oynayabilir. Sistemi satın aldığımda 768pde rahat çalışan bir yapıyken 1080P monitöre geçiş yaptım ve doğal olarak özellikler yetersiz kalmaya başladı. Abimle beraber kullanıyoruz ve kendisi aşırı competative oyun oynamayı seviyor, CS:GO'da FPS droplara maruz kalıyor, bir yandan bende Single Player oyunlarda çözünürlüğü 1080P'ye aldığım zaman istediğim akıcılık ta oynayamıyorum. Grafik takıntım yok akıcı olması yeterli netteki sanal testlere ve Benchmark'lara baktığım zaman 750 Ti yeterli bir ekran kartı gibi duruyor o yüzden bana 1080 çözünürlükte yolda bırakmayacak "e-spor"a uygun işlemci lazım. Hangi anakartı belleği neden almalıyım dile getirirseniz çok makbul geçer anakart ve bellek tercihinde gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Geri
Yukarı