i3 4150 ve RX 470 Darboğaz Olur mu?

evet haklısınız csde darboğaz yapıyor ama lolde yapmadı ve ekran kartı yüksek ayarda oyun oynarken bile 48 dereceyi geçmiyor bence çok iyi tavsiye ederim yakın zamanda i5 4.nesile yükselticem o zaman darboğaz sorunu ortadan kalkar diye düşünüyorum
evet darboğaz yaşıyorum i5 4670 alacağım yakın zaman darboğaz sorununun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Benim eski işlemcim i3-6100 ve ekran kartım RX 570 idi. AAA dediğimiz birçok oyunda hem işlemci kendi işini yapamıyor hem ekran kartına destek olamıyordu. Özellikle online ağır grafikli online oyunlarda (BF1, Rainbow) fazlasıyla FPS düşüşleri yaşıyordum. Ekran kartı yeterli ama online oyunda işlemci de lazım. Darboğaz dediğimiz şey aslında sırf ekran kartını besleyememesi değildir. Sistemin geri kalmasını sağlayan donanımlar darboğaza neden oluyordur. Yani LoL, CS gibi oyunlarda üzmez ve idare etmek için kullanılır. Sonrası için işlemci yükseltmesi şart.

Kusura bakmayın ama attığınız videolarda değerler doğru düzgün gözükmüyor. Yani olmuyormuş gibi gözükmesi normal.

Birçok oyunda işlemci kullanımın %100 olduğunu veya çok yaklaştığını görüyoruz. Bu yetersiz olduğu anlamına geliyor. Dediğim gibi eski sistemimde i3-6100 vardı ve i5-9400F'e geçince aralarındaki farkı daha net anlayabildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bende de aynı işlemci var yanına rx570 aldım. Monitör 60hertz yani fps‘nin 120‘den 70‘e düşmesinin bana bir şey hissettireceğini zannetmiyorum. İllaki darboğaz olur ama yüksek grafik ayarları kullanarak işlemciyi rahatlatabilirim heralde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı