i3 4160 için Ekran kartı tavsiyesi

LL`

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Stajyer)
Bende şu an i3 4160 3.6 GHz, 4 GB RAM, 1 GB AMD HD 5450 64 Bit ekran kartı özellikleri olan bir PC var. Ve bu PC'deki ekran kartı bana cok az geliyor. Neredeyse % 100 darbogaz yiyorum. Bu sistem için bana 2.el CS:GO GTA V gibi oyunlara kasmadan medıum, High grafıklerde oynayabılecegım ekran kartı tavsıye eder mısınız?

Not: PSU 250W

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 4160 gibi bir işlemciyle GTA V'yi RX560 alsanız bile highte kasmadan oynamanız imkansız gibi bir şey. İşlemciniz darboğazın dibine vuracak.

CSGO için 750Ti alabilirsiniz, güç kaynağınız çok düşük, değiştirmelisiniz. 500W bir güç kaynağı iş görür.

i3 4160 gibi bir işlemciyle GTA V'yi RX560 alsanız bile highte kasmadan oynamanız imkansız gibi bir şey. İşlemciniz darboğazın dibine vuracak.

CSGO için 750Ti alabilirsiniz, güç kaynağınız çok düşük, değiştirmelisiniz. 500W bir güç kaynağı iş görür.
Biraz abarttığınızı düşünüyorum. İşlemci o kadar da kötü değil.

2. el olarak ise GTX 760lara bakılabilir.

Biraz abarttığınızı düşünüyorum. İşlemci o kadar da kötü değil.

2. el olarak ise GTX 760lara bakılabilir.
Abartmıyorum, şahsen bu komboyu(i3 4170 ve RX560) kullandım ve sonuçlar gerçekten iç açıcı değil. 2/4 bir işlemci GTA V için fazlasıyla yetersiz. Kaldı ki şu an 3.7GHz Ryzen 3 1200 kullanmama rağmen GTA V'de işlemci kullanımı bolca %100'e çıkmakta. 4/8 GTA V için uygun denebilir.

Abartmıyorum, şahsen bu komboyu(i3 4170 ve RX560) kullandım ve sonuçlar gerçekten iç açıcı değil. 2/4 bir işlemci GTA V için fazlasıyla yetersiz. Kaldı ki şu an 3.7GHz Ryzen 3 1200 kullanmama rağmen GTA V'de işlemci kullanımı bolca %100'e çıkmakta. 4/8 GTA V için uygun denebilir.

Yazılımsal bir sorun olmadığına emin misiniz? i5 6400le %80 i asla geçmiyor çünkü bende.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı