i3 4160 Sistem RAM ve Ekran Kartı Takviyesi

Haci.arii

Decapat
Arkadaşlar benim RAM'im aşağıdaki gibi ve yanına nasıl bir RAM takarsam uygun olur?
Ve benim Intel grafik kartım var, OEM RX 460 almak istiyorum, doğru olur mu? Bu bilgisayarı nasıl upgrade ederim?
  • Anakart: Veriton X4630G
  • İşlemci: i3 4160
  • Grafik kartı: Intel HD 4400 graphics
  • RAM: 4 GB PC3-12800 (800MHz) CL11 Hynix (Bir de bu RAM 1600MHz mi oluyor, bir yerde duymuştum anakart 1600 destekliyor.)
Bu bilgilerle cevaplayamıyorsanız söyleyin yazayım.

Arkadaşlar benim RAM'im aşağıdaki gibi ve yanına nasıl bir RAM takarsam uygun olur?
Ve benim Intel grafik kartım var, OEM RX 460 almak istiyorum, doğru olur mu? Bu bilgisayarı nasıl upgrade ederim?
  • Anakart: Veriton X4630G
  • İşlemci: i3 4160
  • Grafik kartı: Intel HD 4400 graphics
  • RAM: 4 GB PC3-12800 (800MHz) CL11 Hynix (Bir de bu RAM 1600MHz mi oluyor, bir yerde duymuştum anakart 1600 destekliyor.)
Bu bilgilerle cevaplayamıyorsanız söyleyin yazayım.
OEM RX 460 tabii ki de bütçe açısından uygun olur. Ama işlemciniz daha yüksek ekran kartlarını da besleyebiliyor.

RAM olarak da şu anki RAM'inizin aynısını alın. Şu an ki RAM'iniz 4GB olduğundan yanında bir 4GB 1600MHz RAM daha almanız çift kanal olmasını sağladığı için size büyük avantaj katar.

Onun dışında sisteminizi yükseltmek için SSD alabilirsiniz. Kaliteli bir markanın 120GB SSD'sini almanız yeterli olacaktır.

OEM RX 460 tabii ki de bütçe açısından uygun olur. Ama işlemciniz daha yüksek ekran kartlarını da besleyebiliyor.

RAM olarak da şu anki RAM'inizin aynısını alın. Şu an ki RAM'iniz 4GB olduğundan yanında bir 4GB 1600MHz RAM daha almanız çift kanal olmasını sağladığı için size büyük avantaj katar.

Onun dışında sisteminizi yükseltmek için SSD alabilirsiniz. Kaliteli bir markanın 120GB SSD'sini almanız yeterli olacaktır.
Alp bey benim ramlarim 1600mhz mi bide ben ram bulamadım da yardım edermisniz?

RAM'inizin markası Hynix, MHz değeri 1600 ve CL değeri 11. Marka ve tüm değerleri aynı olan bir RAM bulmanız lazım fakat çoğu yerde Notebook RAM'leri çıkıyor. Sisteminiz masaüstü mü, laptop mu? RAM olarak şunu alabilirsiniz: Samsung 4gb Ddr3 1600 Mhz Masa Üstü Pc Ram - n11.com
Masaüstü ram ben param hazır ve n11 den dediğiniz ram ve oem rx460 alacağım teşekkür ederim.
Bu arada benim grafik kartı kasanın içinde yani ekran kartı takma yerinde yok ben direk rx460ı taksam ne olur?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı