İ3 4160 vs i5 4460

Kaan149

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Üst düzey LoL ve arada sırada CS:GO oynuyorum. GTX 750Ti ekran kartına normalde i5 4460 düşünüyordum. i3 4160 ile i5 4460'ın oyunlara ne kadar performans etkisi olur? Arada GTA 5 ve The Witcher gibi oyunlar da oynamak isterim. Alırsam verdiğim para farkına değer mi sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz oyunları iki işlemci de rahatlıkla kaldırabilir. i5 4460 daha performanslıdır. Her zaman, eğer alabiliyorsan tabii ki, cimrilik yapmadan en iyisini almakta fayda var. İmkan(durum) yoksa i3 4460 tercih edilmeli.

İki işlemci aynı sistemde Crysis3 oynatıldığında 5 fps fark ediyor. Lol'de ve CS:GO'da yuvarlak hesap 10-12 fark eder. GTA Vve diğer oyunda da çok fazla fark edeceğini sanmıyorum, Metro gibi işlemci izteyen oyunlarda ne kadar etkili olur bilmem. Velhasıl kelam 225 tl gibi bir fark için değmez bence sen git o parayı anakarta yatır.;):D

kullandığın ekran kartı 750 ti olduğu için iki işlemci arasında belki 1 , 2 fps oynar ama daha üstü düzey ekran kartına geçersen i5 4460 dar boğaz yapmazken i3 4160 yapmaya başlayacaktır ileride sadece ekran kartını değiştiriceğim diyorsan i5 4460 ı tercih etmelisin fakat ileride kompe sistemde değişiklik yaparım diyorsan i3 4160 işini görecektir internette videoları var bakarsan sende görürsün i3 4160 ve 750 ti ikilisi birçok oyunda azımsanmayacak performanslar veriyor umarım yardımcı olabilmişimdir . :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı