İ3 4170 ve GTX 960 Sistem

İşte arkadaşta para yoksa diyorum yani.
Bu arada ben profesyonel oyunculuk yapıyorum genelde para az geliyor şimdilik sadece oyuna girdiğim için G3258 benim için daha iyi darboğaz derdi de yok.

Madem OC' lu G3258 İ5 İ7' leri geçiyor. Nasıl daha tam olarak, GTX 750 Tİ' yi besleyemiyor. Tamam sanal 2 çekirdeği var ama en azından FarCry 4 gibi oyunlarda sıkıntı çıkarmıyor...

Haha ne guldum ama i7 950 ile mi kiyasliyorsun ayni nesille karsilastirsana kim bilir kac nesil onceki islemci cok abarttilar bu islemciyi, ha paran olmaz idaretenlik alinabilir, fakat sen git g3258 al diyorsun, lutfen yanlis bilgilendirme yapıp kafa karıştırmayalım.

Konuya tam giremedin herhâlde ben bazı i7 ler dedim ama arkadaşlar bütün i7 ler gibi bir kavram anlamış ondan dolayısıyla yazdım.
G3258 zayıf bi işlemci olabilir ama oyuncuysan gtx 970 de bile darboğaz yapmıyor.
İnanmıyorsan yine mesaj atabilirsin.
Arkadaş Gtx 750 ti besleyemiyor demiş ?
Core 2 Quad 8300 bile beslerken sen nasıl bu besleyemiyor diyorsun?

Evet darboğaz yapıyor. Recep ve Ali abinin GTA 5 G3258 GTX 750 Tİ videosunu izlersen belki o zaman ne demek istediğimizi anlarsın...

Bana göre o tam olarak darboğaz sayılmaz o ani fps düşüşü olarak adlandırılabilir.

darboğaz olsaydı o oyun i7 ile 40 fps veriyorsa g3258 ile 30-25 gibi hatta 10 fps bile verirdi.

Bak burda İ7 5820K ile GTX750 Tİ GTA 5 2K testi var. Bizzat benim yaptığım bir test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G3258 ile aynı değerlerde aynı ayarlar da aynı FPS alabilirmisin?

1.Olarak o işlemciyi 5.nesil ile karşılaştırman senin sorunun.
2.Olarakta istediğin video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. si ben GTA 5 testi attim.
2. si 2K çözünürlükte test videosu attım.
Ayrica i7 5820k 5. Nesil değil. 4. Nesil Hanswell extreme işlemci.

Sonuncu olarak senin attığın video da VSYNC açık. Kapatılsın bakalım o zaman kaç FPS fark olur görürüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…