İ3 530 84 derece ve görüntü kesilmesi sorunu

cotuprens54

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar League of Legends oynarken CPU sıcaklığı 90'lara çıkıyor ve ekranım 8-10 saniye arası gidip geliyor. Bunu forumda dile getirdiğimde bir admin bunu indirmemi söyledi. İyi kötü işe yaradı fakat ama hala aynı şey oluyor. http://downloadmirror.intel.com/22521/a08/Win7Vista_64_152258.exe

Anakartım
anakart.png

İşlemcim
işlemcim.png

Ekran kartım
ekrankart.png

Bu da sıcaklıklar
cpu.png

Bu da AIDA64 raporum Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı arkadaşlar. Bana yardım edin bu dertten nasıl kurtulabilirim? Ekranın gitmemesi için ne yapabilirim? Format atsam bir şey değişir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemin den kaynaklanmıyordur büyük ihtimal. Kasa içerisini temizle, CPU termal macunu yenile ve Technopat Windows 7 ye destek vermemekte .

Temizlersen garanti sıcaklık düşüşü ve buna bağlı olarak performans artışı olur. Yapman gereken zor değil zaten, işlemciyi anakarttan çıkarmadan macunu temizle. Kasanın içini detaylı şekilde özellikle de fanları fırça ile temizlersen iyi olur. Bunun haricinde ekran kartını ve RAM'leri çıkarıp ayrı olarak yine bir fırça yardımıyla temizleyebilirsin. Kasanın içinde kalan diğer tozları bir şekilde kaldırmalısın. Ondan sonra süpürgeyle girersin direk tozlara ama dikkat et anakarta vs. çok yakınlaştırma. En son yeni termal macun sürüp soğutucuyu takarsın.

Temizlersen garanti sıcaklık düşüşü ve buna bağlı olarak performans artışı olur. Yapman gereken zor değil zaten, işlemciyi anakarttan çıkarmadan macunu temizle. Kasanın içini detaylı şekilde özellikle de fanları fırça ile temizlersen iyi olur. Bunun haricinde ekran kartını ve RAM'leri çıkarıp ayrı olarak yine bir fırça yardımıyla temizleyebilirsin. Kasanın içinde kalan diğer tozları bir şekilde kaldırmalısın. Ondan sonra süpürgeyle girersin direk tozlara ama dikkat et anakarta vs. çok yakınlaştırma. En son yeni termal macun sürüp soğutucuyu takarsın.
Ya ben güzel bir fırça yardımıyla güzelce temizledim hatta biraz da saç kurutma makinası ile yaptım ama sökmeden yaptım yine bir 5-10 derecelik düşüş oldu. Ama işte bu termal macunu sürdüğümüzde iş düzelicek mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı