i3 540 sıcaklık değerleri iyi mi?

Evet bende stok fanla 50 derecede olmasına şaşırdım. Macun yenileyip fan temizleme bu kadar değiştiriyormuş değerleri demek. Eskiden 80 90 olurdu boşta.
Bende önceden stok fan ile O.C. yapmıştım sonra Snowman M200 aldım sıcaklık değerleri baya fark etti 70-80 liraya alıp O.C. düzeyinizi baya arttırabilirsiniz.

Selam i3 540 işlemcime overclock abarttım.

Eki Görüntüle 929982

Normalde 3.07GHz iken şimdi 4.17GHz. Sıcaklık değerleri böyle. Sizce normal mi? 55 54 derecede dolaşıyor.

Ya dostum işlemcin 10 yıllık ne garanti ne destek bir şey kalmamış. Amacın işlemciyi öldürmek galiba 😂. Bırak sıcaklığını kullanmana bak. Zorlama.

Ya dostum işlemcin 10 yıllık ne garanti ne destek bir şey kalmamış. Amacın işlemciyi öldürmek galiba 😂. Bırak sıcaklığını kullanmana bak. Zorlama.

Hayır işlemciyi öldürmek falan değil performansını arttırmak. Stabilizeyi tutturursan. Her işlemcinin performansını büyük ölçüde arttırabilirsin.

Hayır işlemciyi öldürmek falan değil performansını arttırmak. Stabilizeyi tutturursan. Her işlemcinin performansını büyük ölçüde arttırabilirsin.

Kesinlikle. Ben de aynı mantıkla Xeon E5450 işlemcimi stock hızı 3.0 GHz'de kullanacağıma 4 GHz'de kullanıyordum RAM'lerim sıkıntılı olduğu için mavi ekran hatalarından sıkılıp 3.6 GHz'ye düşürmek zorunda kaldım. Ama stock hızına göre baya performans artışı yaşadım.

Geri
Yukarı