i3-540 sistem yükseltmesi

thecooler

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar vize projem için Premiere ve After Effects'ten render almam gerekiyor, ama bilgisayarım çok eski, video editlemek imkansıza yakın bir durumda şu an benim için. Oyun oynamıyorum sadece web development yapıyorum, sistem eskiye göre bayağı yavaşladı, sistemim:
i3-540.
DH55TC(anakart)
AMD HD5600/5700.
(2x4) GB 2133 MHz RAM.
Eski bir HDD,

Aklımdaki plan: RX550 + 8 GB ekstra RAM + 250 GB SSD.

Sizce ne kadar mantıklı? Hesaplarıma göre 1000 TL tutacak. Açıkcası masaüstünden çok soğudum laptoplar 5.5kdan başlıyor, sistem toplasam oda 5K nereden baksan şu anda böyle bir para vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesaj yazma engelim vardı şimdi yazabiliyorum. darboğaz olacağını bilerek fiyatı çok uygun olduğu için RX 550 2 GB alacağım. ileride zaten yeni PC alacağım, şu an vize projemi kurtarsa yeter. Bir tane SATA SSD alacağım. PSU' şu anda 300W, şu an ki ekran kartımın kaç W olduğunu hiçbir şekilde öğrenemedim. Bu yükseltmeden sonra PSU'yu değiştirmem gerekir mi?

Arkadaşlar vize projem için Premiere ve After Effects'ten render almam gerekiyor, ama bilgisayarım çok eski, video editlemek imkansıza yakın bir durumda şu an benim için. Oyun oynamıyorum sadece web development yapıyorum, sistem eskiye göre bayağı yavaşladı, sistemim:
i3-540.
DH55TC(anakart)
AMD HD5600/5700.
(2x4) GB 2133 MHz RAM.
Eski bir HDD,

Aklımdaki plan: RX550 + 8 GB ekstra RAM + 250 GB SSD.

Sizce ne kadar mantıklı? Hesaplarıma göre 1000 TL tutacak. Açıkcası masaüstünden çok soğudum laptoplar 5.5kdan başlıyor, sistem toplasam oda 5K nereden baksan şu anda böyle bir para vermek istemiyorum.

Bütçe yeter ise i5 650'ye geçin hocam farkı hissedersiniz ve i5 650 RX550'yi besleyebileceği için tam performans alırsınız.

Geri
Yukarı