i3-6006u sisteme Linux dağıtımı önerisi

Tavsiyem EndeavourOS Xfce olur aslında. O sistemle Swap alanı açıp güzelce oyun oynamanıza olanak sağlar. En iyi deneyimi EndeavourOS ile alırsınız muhtemelen çünkü diğerlerine RAM'iniz yetmeyecektir. LoL Linux'ta 4 GB'a yakın RAM kullanıyor Client ekranında. Swap alanı açıp en düşük RAM kullanımına odaklanmanızı öneririm. EndeavourOS Xfce kullanın şahsi önerim. Swap alanı da açarsınız. Oyundayken Client kapansın modunu da kesinlikle açın. Aksi takdirde Wine Client için kaynak ayırması gerekiyor. Windows'ta bu FPS'e etki etmez ama Linux'ta etki eder maalesef. Client'i oyunda kapanacak şekilde ayarlayın. Bu arada GPU'nuz ile en yüksek performans için Optimus Manager kullanmayı unutmayın. Optimus Manager sadece Arch tabanlı dağıtımlarda kullanılabilir, bunu da belirtmekte yarar var. Ubuntu Fedora vesayre yüksek RAM kullanır maalesef sisteminizde bir nebze daha yüksek.

Diğer alternatif kullanabileceğiniz OS'lar:
Xubuntu Core
Fedora Everything (İleri Düzey Seçenektir.)
Saf Debian (RAM kullanımı ve diğer birçok şeyiyle ben oldukça beğeniyorum.)

Ancak elbette saydıklarım arasında sizin sisteminize en güzel Arch tabanı yakışır. Arch Linux ile ilgili yeni yeni güzel rehberler gördüm. Onlara da bakabilirsiniz.

Konuya geri dönüş yapmayı unutmuşum, yaklaşık bir haftadır çeşitli dağıtımlar denedim. Benim en rahat kullandığım ve sıkıntı yaşamadığım dağıtım Mint oldu. Windows'un yanına kurdum, dual boot da sıkıntı yaşadığım için rEFInd isimli boot programını kurdum. Bir haftadır neredeyse hiç Windows'a dönmedim. Ram kullanımı oldukça az, aradığım da şey buydu. Yardımcı olan arkadaşlara tekrardan teşekkürler 😆

Konuya geri dönüş yapmayı unutmuşum, yaklaşık bir haftadır çeşitli dağıtımlar denedim. Benim en rahat kullandığım ve sıkıntı yaşamadığım dağıtım Mint oldu. Windows'un yanına kurdum, dual boot da sıkıntı yaşadığım için rEFInd isimli boot programını kurdum. Bir haftadır neredeyse hiç Windows'a dönmedim. Ram kullanımı oldukça az, aradığım da şey buydu. Yardımcı olan arkadaşlara tekrardan teşekkürler 😆
Grub bazen giciklik edebiliyor. Mint Ubuntunun ustune guzel eklentiler yapilmis guzel bir dagitimdir. Hayirli olsun.

Geri
Yukarı