İ3 6098P sistem yükseltme

Stallker

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İ3 6098p
R7 250
H110m Pro-VD sistemimi i5 6600 ve RX 470 ile yükseltmek ya da i3 üzerine RX 580 alıp işlemciyi seneye değiştirmek arasında kaldım. Asıl sorum ise 2. tercih edersem oyunlarda ekran kartının tam performansından mi mahrum kalırım? Yoksa kasma mı yaşarım?
Hangisi tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartına BIOS güncellemesi yap ilk önce. Daha sonra bütçenin yettiği Kaby Lake CPU'lardan birisini al. Sanırım i5 7600'ı alabiliyorsun. Ekran kartını ise RX 570 ile değiştir. O kadar açılamam dersen 470 de seni uzun yıllar üzmez.

Cevabınız için teşekkürler. i5 7400 ve rx 470 almayı düşünüyorum sıkıntı çıkarmaz umarım.
480-7100 kullanıyorum bir sorun yaşamıyorum oyunlarda. En son SSD ekledim mis gibi oldu sistem.

İşlemcin çok çok kötü değil şimdi 580 ya da 480 alıp sonra işlemci Upgrade edebilirsin. Ryzen ilk işlemcileri iyi geldi ikinicileri hem oyun için hem de genel anlamda daha stabil olur onu alırsın belkide?

işlemcimi seneye 7600k almayı ve anakartımı değiştirmeyi düşünüyorum. şimdi rx580 alsam 4gb mi yoksa 8GB mi almalıyım? 1080p de kullanıcam. 8 gb alsam ömrü daha mı uzun olur?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı