I3 6098p ve RX 460 sistem toplama

Ozan Ekin

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Öncelikle yoğun araştırmalardan sonra bi sistem topladığımı size belirtmek istiyorum. Bütçem 2100 civarıydı ve bunun içinde monitör, klavye, mouse dahil. Çoğu arkadaş bu sistemi toplamak istiyor fakat kafalarında soru işaretleri var. Sistemi webdenal'dan topladım, bir sorun ile karşılaşmadım.
  • I3 6098P
  • RX 460 4G
  • MSI H110M PRO-VD
  • 8GB DDR4 Kingston HyperX 2133Mhz bellek
  • WD Blue 1TB 7200 Rpm Harddisk
  • Aerocool GT 500W Kasa
Klavye, mause size kalmış.
Monitörde şöyle bi sıkıntım oldu; dalgınlıkla VGA girişli monitor almışım ve ekran kartı aktif çeviricisiz görüntü vermiyordu. O yüzden monitörü HDMI veya DVI girişli alırsanız bu fiyata en iyi bilgisayara sahip olursunuz. Ben bir sorunla karşılaşmadım. Gayet performanslı bi sistem. Aklında olanlara yardımcı olmak istedim. Iyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar. Öncelikle yoğun araştırmalardan sonra bi sistem topladığımı size belirtmek istiyorum. Bütçem 2100 civarıydı ve bunun içinde monitör, klavye, mouse dahil. Çoğu arkadaş bu sistemi toplamak istiyor fakat kafalarında soru işaretleri var. Sistemi webdenal'dan topladım, bir sorun ile karşılaşmadım.
I3 6098P
RX 460 4G
MSI H110M PRO-VD
8GB DDR4 Kingston HyperX 2133Mhz bellek
WD Blue 1TB 7200 Rpm Harddisk
Aerocool GT 500W Kasa
Monitörde şöyle bi sıkıntım oldu; dalgınlıkla VGA girişli monitor almışım ve ekran kartı aktif çeviricisiz görüntü vermiyordu. O yüzden monitörü HDMI veya DVI girişli alırsanız bu fiyata en iyi bilgisayara sahip olursunuz. Ben bir sorunla karşılaşmadım. Gayet performanslı bi sistem. Aklında olanlara yardımcı olmak istedim. Iyi sosyaller :)
Aynı sistemi almayı almak istiyorum. Bana topladığınız sistemin fotoğraflarını vb. Atabilme şansınız varmı?

Almak istediğim sistem bu.
_20160913_113703.JPG

@Ozan Ekin Bende aynı sistemi topluyacaktım fakat yeni bilgisayar almaya karar vermeden önce VGA girişli bir monitör zaten almıştım ve şuan o sistemi toplamak istiyorum ASUS VS197 var bende buna HDMİ dönüştürücüsü takıp kullanabilirmiyim o sistemi acaba bi sıkıntı çıkarırmı bilgili arkadaşlar varsa bi el atsın konuya.
Bu arada kargoda veya parçalarda bi sıkıntı çıktımı internet alışverişine pek güvenemiyorumda.

@Ozan Ekin Bende aynı sistemi topluyacaktım fakat yeni bilgisayar almaya karar vermeden önce VGA girişli bir monitör zaten almıştım ve şuan o sistemi toplamak istiyorum ASUS VS197 var bende buna HDMİ dönüştürücüsü takıp kullanabilirmiyim o sistemi acaba bi sıkıntı çıkarırmı bilgili arkadaşlar varsa bi el atsın konuya.
Bu arada kargoda veya parçalarda bi sıkıntı çıktımı internet alışverişine pek güvenemiyorumda.
Hocam ben de VGA monitör aldım ve mecburen aktif dönüştürücü aldım Mediamarkt tan 86TL idi. Malesef boşa masraf oldu bi anlık dalgınlık. Kargoda bi sıkıntı yaşamadım ve fiyatlar vs gayet uygun bir sitedir webdenal. O yuzden sıkıntı çıkmaz. Dönüştürücü ile kullanabilirsin monitörü

Rx 460 hangi marka ve kac gb hocam memnunmusunuz artıları eksileri neler paylaşırsan sevinirim birde hangi oyunları hangi ayarlarda oynuyorsun
Rx i özellikle Sapphire 'in 4GB modelini seçtim. Asus, MSI a kiyasla aralarinda 280 lira fark var; ki bu fark neredeyse yeni bir ekran karti demek. Sapphire hiz, sogutma olarak geride degil kesinlikle, şık bir tasarımı da var ama tek eksiği yazılım olarak. Driverlari elden yüklemek gerekebiliyor. O konuda bi kac gun sıkıntı yaşadım ama Suan gayet memnunum. Ryse Son of Rome ultrada 60 fps Ets2 ultra 70 fps cs go en yüksek 260 fps civari alıyorum. Bunlar tabi diger bilesenlere gore değişebilir ama 600 liraya iyi ki almışım dedirtecek bir kart :)

Sistem genel itibari ile ayni zaten fakat kesinlikle Toshiba onermiyorum HDD de, WD Blue 1TB 7200 Rpm 64MB daha iyi olacaktır :)

• I3 6098P
  • RX 460 4G
  • MSI H110M PRO-VD
  • 8GB DDR4 Kingston HyperX 2133Mhz bellek
  • WD Blue 1TB 7200 Rpm Harddisk
  • Aerocool GT 500W Kasa

RX 460'ın gücü belli, bence 2 GB bellek yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı