i3 6100 işlemci için ekran kartı önerisi

Lirix

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Başlıkta da belirttiğim gibi i3-6100 işlemcim bulunmaktadır. Şu anda kullanmakta olduğum MSI GTX 950 2 GB 128Bit kartımı satıp yerine gene MSI RX570 GAMING X 4G 4 GB GDDR5 256Bit. modelini almak istiyorum. Sizce darboğaz olur mu ve oyunlarda fark yaşar mıyım? Değiştirmeye değer mi dersiniz?

Onun dışında sistemimde B150 M anakart ve 16 GB RAM bulunmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben i3 6100 işlemciyi gtx 1060 6 gb ile kullanmıştım zamanında bazı oyunlarda oluyordu. Muhtemelen sizde cüzi bir miktarda yaşayacaksınız.

Darboğaz yaşamazsın ama RX560 modelini al ayrıca işlemciyi yükseltmen lazım yeni nesil oyunlarda yetmeyebilir.

Şu anlık sadece ekran kartına değişim yapacak param var oda elimdekini satıp üstüne biraz koymak şartıyla. Neden 570 al demediniz? İşlemciden dolayı sorun olur diye mi?

570 modelini alın. İşlemci darboğaz yapsa bile kapatırsınız o açığı bir şekilde. Hikayeli oyunlar oynarsınız çözünürlük artırıp detayları fulleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı