i3 6100 sisteme anakart ve soğutucu almak

Fırat Yapıcı

Kilopat
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Arkadaşlar merhaba. Konu başlığı biraz şaşırtıcı olabilir. Kuzenim şuan kullandığı sistem h100m Pro-vd anakart, 6100 işlemci, gtx970 ekran kartı kullanıyor ve stok soğutucu ile. Anakartı satılığa çıkardı satıp güzel bir anakart alacağız ona ama sonra da soğutucu. Sorun o ki kuzenim sürekli saçma sorular soruyor onun için açtım bu konuyu. Sorduğu sorular ve verdiğim cevaplar şöyle:
1-Sıvı soğutma almak istiyor. Ben de tamam dedim Amazon'dan güzel uygun bir soğutucu alacağız.
2-Kullandığı monitör 1080p 59hz 500tl lik ucuz bir monitör. Ben sürekli anlatmama rağmen slı yapmak istiyor. Bende slı 2k ya da 4k gibi yüksek çözünürlük için ve x99 gibi sistemler için daha uygun olduğu söyledim ancak anlamıyor.
3-Adam akıllı kulaklık, mause ve klavyesi yok. 10-20tl'lik şeyler.
4-Kaliteli bir güç kaynaığı yok. Kasanın içinde gelen zalmanın bir psu var.

Arkadaşlar bir sürü eksiği olmasına rağmen hâlâ saçma sapan şeylere para harçamak istiyor daha parası bile hazır değil. Sizden ricam bu konuyu kendisine okutcam onun için biraz bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim ben çok sıkıldım artık kuzene laf anlatmaktan.

Başlık yazdığım içeri biraz aykırı olmuş ama olsun.

1- İ3 6100'e stok soğutucu yetiyorken sıvı soğutma biraz saçma olmuş, alınmasına gerek yok.
2- 1080P 60HZ monitöre GTX 970 SLI biraz gereksiz olur çünkü tek GTX 970 1080P'de gayet yeterli. Kaldı ki İ3 6100 SLI GTX 970'i besleyebilicek kadar güçlü bir CPU değil.
3- Ekipmanları onun tercihi profesyonel bir oyuncu değilse çok pahalı ekipmanlar kullanmasına gerek yok.
4- Hangi kasanın içinden geliyor PSU? Zalman kötü bir marka değil gayet kaliteli bir marka.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı