i3 6100 ve GTX 950 sistem toplama

rx470 çok pahalı gtx1050 gaming e göre, gtx almak daha mantıklı okadar param yok malesef hem gtx yeterli olucaktır bana , hatta 4 gb değilde 2 gb almayı düşünüyorum yeteceği kanaatindeyim
gtx1050 gaming 4gb-2gb arasında çok fark varmı acaba ne gibi fark var tam anlayamadım açıkcası ?

ve ayrıca acaba g4560 ve gtx1050 arasında uyum sıkıntısı yaşarmı ?
onuda düşünüyorum internette okuduğuma göre kimisi kaldırır diyor kimisi zorlanır diyor

alıcağım işlemci Intel Boxed Pentium G4560
bir sıkıntı yaşatırmı bana ?

Son düzenleme:
rx470 çok pahalı gtx1050 gaming e göre, hatta 4 gb değilde 2 gb almayı düşünüyorum yeteceği kanaatindeyim ?

ve ayrıca acaba g4560 ve gtx1050 arasında uyum sıkıntısı yaşarmı ?
onuda düşünüyorum internette okuduğuma göre kimisi kaldırır diyor kimisi zorlanır diyor
Hocam kaldırmada sıkıntı yok. G4560'ın sınırı 470/570'tir. İkinci olarak günümüz oyunlarında 2GB yeterli olmayabiliyor. Şu anda standart 4GB kullanılıyor. GTX1050Ti alın yeterli olur.

evet arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum araştırdım ve ve yorumlarınızla şöyle birşey yapmaya karar verdim tabi sizinde yine görüşünüzle şekillendirdiğim için noktayı koyanada kadar ( kasayı toplayana kadar ) yardım etmenizi istiyorum

MSI B250M BAZOOKA 2400MHZ

Intel Boxed Pentium G4560

MSI GAMING X Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4G 128Bit GDDR5

toshiba p300 1 tb 7200PRM

Kingston HyperX Fury 120GB 500MB-500MB/s Sata3

Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz

bu topladığım bilgisayar bileşenlerinde yani bir sıkıntı çıkarmı çıkmazmı şuan bu bileşenlerin fiyatı 2.219,06 TL tutuyor kasa hariç varsa kasa öneriniz onuda bekliyorum.

i 3 yerine g4560 daha mantıklı geliyor fiyat olarak yarısı, farkı çok ama bu sistemde g4560 işlemci sıkıntı çıkarırmı terar söylüyorum rami ilerde arttıracağım şimdilik 8 gb lık ram yeterli ama topladıktan 2 ay sonra bir ram 8 gb lik daha alabilirim. işlemciden kısıp anakartı yükselttim.

çokta fiyatı yükseltmek istemiyorum açıkcası

şimdiden teşekkürler arkadaşlar
Nereden topladınız ?

Nereden topladınız ?

hepsi buradadan şuan ekran kartı dışında çoğu ürünlerde indirim var

Hocam kaldırmada sıkıntı yok. G4560'ın sınırı 470/570'tir. İkinci olarak günümüz oyunlarında 2GB yeterli olmayabiliyor. Şu anda standart 4GB kullanılıyor. GTX1050Ti alın yeterli olur.

teşekkür ederim peki bir sorum daha olucak

ram'i şimdiik 8 gb lik takmak istiyorum bir iki aya 16 gb yapmak istiyorum yani bir tane daha 8 gb alıcam alırken neye dikkat etmem gerekicek

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı