i3 6100 ve RX 460 sistem toplama

Arkadaş da benim sisteme benzer bir sistem toplamış. Bendeki en pahalı parça monitör. Gerçekten aldığıma değdiğini söyleyebilirim. FPS oyunları oynuyorsan monitöre verdiğin her kuruş sana büyük fayda sağlar. 75 Hz ile 1 MS tepki süreli monitöre alışınca standart monitör kasıyor gibi geliyor. Benim tavsiyem, alacağın bilgisayardan beklentinin ne olduğunu belirle ve ona göre seçim yap. Ben CS: GO'dan farklı pek oyun oynamam. O yüzden monitöre yüklendim. Sen dersen ki ''GTA 5, Witcher 3 oynayacağım'', monitörden kısıp ekran kartını yükseltebilirsin. Bu hali ile de oynarsın tabiki, ama ayarları kısman gerekir.

Bir önerim daha olacak. Eğer sistemi uzun süre yükseltmeyecekseniz güç kaynağından kısıp bütçeyi arttırabilirsiniz. Bu güç kaynağı sisteme rahat rahat yetecektir.
Zalman ZM400-LX 400W Güç Kaynağı

@Onur Saydam İlginç bir görüşün var monitör sistem dengesi konusunda, renkler ve zevkler tartışılmaz.

Bence monitör kalitesi oyun deneyimini en çok etkileyen faktör. İyi sistem kötü monitöre örnek vermek gerekirse; Ford otomobilin içine Ferrari motoru koymak gibi. Kötü sistem iyi monitör ise; Ferrari otomobilin içine Ford motoru koymak gibi. Hangisi daha konforlu ve keyifli yolculuk deneyimi yaşatır?
Ya 720p monitör koysam dediğin doğru ama 1080P Hdmi monitör ve gayet iyi. 5ms diye çöp muamelesi görmesi bence haksızlık. Sonuna yazdığım gibi "bence" çünkü bana gayet yeterli geliyor. Bütçesi varsa tabii ki o monitörü alsın daha iyi olur.

@Onur Saydam 5ms tepki süresi bence yeterli, ben panel falan oralara takıyorum. :D
TN panel zaten çok kötü, üstüne her TN panel aynı değil, TN var TN var. En kötü IPS panel en pahalı en iyi TN panele göre daha gerçek güzel görüntüyü veriyor ama tepki süreleri uzun oluyor. Ben 1ms IPS panel hiç görmedim, tepki süresine takıp diğer monitör detaylarını görmemek yanlış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı