i3 6100 ve RX 480 Performansı

Sametkılıc28

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar hayırlı ramazanlar öncelikle.

Şimdi yarın 1200 tl i3 6100, gtx 650ti bi kasa alıcam merak ettiğim şey ise şudur;

Mesela 2-3 ay sonra Rx 480 gibi bi ekran kartı aldığımda i3 6100 ile max performans alabilir miyim? Mesela rx 480'i çiftlediğimde kaldırır mı filan diye aklımda bi soru oluştu bilen arkadaşlar abiler yardımcı olabilirlerse çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
çift te darboğaz olabilir ama tek kartta sorun olmayacaktır. olsa bile yüzde 80 - 90 oranında ekran kartının gücünü kullanabilirsin gibime geliyor. sonuçta ortada kart yok bir kaç benchmark testi var onlarda i7 işlemciyle test edilmiş değerler.

Tek kartta sorun olacağını sanmıyorum sonuçta kart daha piyasaya sürülmedi burada 'varsayım' yapıyoruz fakat kart büyük ihtimalle r9 390 civarında olacak o yüzden işlemci için tek kart büyük bir sorun yaratmaz.

Ayrıca gtx 650 ti alma :)

İ3 6100 ile darboğaz olur RX 480. Çünkü GTX 970 le GTX 980 arası performans bekleniyor.
Darboğaz neye göre olur ? Her oyunda mı olur ? Darboğaz olmadan 60fps'de oynayacağımız oyunu darboğaz ile 5fps'de mi oynarız ? Lütfen yorum yaparken biraz daha açıklayıcı olun.
İnternette onlarca test var bu konuyla ilgili (bottleneck)
Test edilen 20 oyun içerisinden 2-3 tanesinde oluyor ve en fazla 10fps düşüyor.
Bu kadar korkulması mantıksız geliyor bana. Ha ille de kaymak gibi oyun istiyorsan 1 ay para biriktirip i3 parasının üzerine 300 ekleyip i5 6500 alır keyfine bakarsın. Ayrıca testleri önceden izleyip darboğaz sevdiğin oyunda oluyorsa ona göre bütçeni düzenlersin.

Kimi oyunda olacaktır elbette ama bu demek değil ki arkadaşında dediği gibi 5 fps ye düşsün :) hiç bir şekilde takılma yaratacak kadar olmaz. Fakat 470 çıkacakmış 6100 için daha uygun olacaktır diye düşünüyorum ben.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı