i3-7100 100 derece

• Konuyu başlatan C1awL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 684

C1awL

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün arkadaşıma gitmiştim bir el CS atayım dedim. 2 dk maç attım sıcaklık bir anda 100'e fırladı 100derece sabit ve bu çocuk 6 aydır 3-4 saat işlemci 100 derecedeyken oyun oynuyor. İşlemcisi nasıl bozulmamış? Bu arada kasayı açtım işlemci fanının 4 pinin sağdaki 2pin oturmamış soldaki 2pinle duruyordu sogutucu deli gibi sallanıyordu, çıkacak gibi 4 pini de otturdum genede fayda etmedi. Daha 2 dk oyun oynayınca 100C oluyor, sabit 100C oluyor. CS'yi kapatınca 60-70 arası takılıyor. Masaüstünde chorme falan açınca 70-75oluyor işlemcisi i3-7100. CS'de de drop giriyor. Hep macun yenilesek düzelir mi?

Ben tüm pinleri takmadan önce işlemci fanının alttaki bloğu işlemciye tam temas etmiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok uzun süre soğutucu işlemciye adam akıllı temas etmeyecek şekilde kullanmış sistem 2yıllık işlemci fanı hiç temizlenmemiş hiç macun yenilenmemiş fanın bloğu Full tozdu fanda aynı şekilde. ZF-12 termal macun var bende performanslı bir macun fanı temizleyip macun yenileyeceğim 70'lere düşer herhalde.

O halde bir genel bakım vakti gelmiş o bilgisayarın. ZF-12 deneyin kesmiyorsa artık sorun macun değil demektir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı