i3 7100 setup kaç TL eder?

berat41

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, bilgisayarımı yazın 2. el satmayı düşünüyorum. Bilgisayar hakkında bayağı bir bilgim var fakat 2. el konusunda çok bir bilgim yok. Düzenli şekilde PC'mi temizlerim, özel spreyleri var, temizliyorum. 1 buçuk sene oldu alalı, parça parça aldım hazır satacağım. Giriş olarak almıştım yanında ekipmanlarımı da vereceğim. Ekipmanları kendim aldım.
Sistem bilgisi
1.Kasa: Gameforce 4 adet LED fanlı.
2.Anakart: ASUS Prime B250 m Plus.
3.İşlemci: Intel Core i3 7100 Fanlı.
4.Depolama: WD(Western Digital) sn 530 256 GB M.2 SSD.
5.RAM: WD'nin 8 GB 2400 MHz RAM vardı sonradan Hikvision 8 GB 2600 MHz de yanına ekledim 16 GB.
6.PSU :450W PSU
Ekipmanlar
Kulaklık: Gamepower MEI 7.1
Klavye: Rampage kbr 34 semi winner.
Mouse-fare: MSI Interceptor DS B1.
Mouse pad: Razer Goliathus 90x30 XXL mouse pad türkçesi ile fare altlığı.

Bunların PC kısmını tanıdık bir abim getirtti sağ olsun bayağı ucuza aldım o doneme göre 3500 falan, 4000 de olabilir. ben bu PC'yi 2. el satsam kaça gider? ben 10000'e satayım diyorum hepsiyle, sizin fikriniz nedir? görüşleriniz nedir?

Valorant: En düşük 150 alıyor 220'leri gördüğüm oldu.
CS:GO: CS:GO'dayken yaptığım ayarlar ile 200'ü görüyordum bunda da bazen geçiyordu 150'den aşağıda görmedim CS:GO 2 de kaç alır bilmiyorum tahminimce 100'den aşağı inmez.
Leauge of Legends: Ben genelde sabit 80 FPS kullanıyorum ama sınırlamadığımda 300leri rahat görüyordu 300 de çok aşmazdı.
Watch Dogs 2 : Epic'ten almıştım zamanında ücretsiz bu oyunuda güzelce ayarlamalar yaparak akıcı bir şekilde 90 FPS'lerde oynadım

Forza Horizon 4: ucuza almıştım artık oynanmıyor ama bunda da güzel ayarlamalar ile akıcı bir şekilde 90 FPS en düşük 60 şeklinde oynuyordum.
Need for Speed Heat: bu oyunu da çok ucuza almıştım bu oyunda da 100'den aşağı görmedim.

Aklıma başka da gelmedi. Oynadığım oyunlar şu anlık böyle, aklıma gelirse düzeltme yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, bilgisayarımı yazın 2. el satmayı düşünüyorum. Bilgisayar hakkında bayağı bir bilgim var fakat 2. el konusunda çok bir bilgim yok. Düzenli şekilde PC'mi temizlerim, özel spreyleri var, temizliyorum. 1 buçuk sene oldu alalı, parça parça aldım hazır satacağım. Giriş olarak almıştım yanında ekipmanlarımı da vereceğim. Ekipmanları kendim aldım.
sistem bilgisi
1.kasa: Gameforce 4 adet LED fanlı.
2.anakart: ASUS Prime B250 m Plus.
3.işlemci: Intel Core i3 7100 Fanlı.
4.depolama: WD(Western Digital) sn 530 256 GB M.2 SSD.
5.RAM: WD'nin 8 GB 2400 MHz RAM vardı sonradan Hikvision 8 GB 2600 MHz de yanına ekledim 16 GB.
6.PSU:450W PSU
ekipmanlar
kulaklık: Gamepower MEI 7.1
klavye: Rampage kbr 34 semi winner.
mouse-fare: MSI Interceptor DS b1.
mouse pad: Razer Goliathus 90x30 xxl mouse pad türkçesi ile fare altlığı.

Bunların PC kısmını tanıdık bir abim getirtti sağ olsun bayağı ucuza aldım o doneme göre 3500 falan, 4000 de olabilir. Ben bu PC'yi 2. el satsam kaça gider? Ben 10000'e satayım diyorum hepsiyle, sizin fikriniz nedir? Görüşleriniz nedir?

Valorant: En düşük 150 alıyor 220'leri gördüğüm oldu.
CS:GO: CS:GO'dayken yaptığım ayarlar ile 200'ü görüyordum bunda da bazen geçiyordu 150'den aşağıda görmedim CS:GO 2 de kaç alır bilmiyorum tahminimce 100'den aşağı inmez.
leauge of Legends: Ben genelde sabit 80 FPS kullanıyorum ama sınırlamadığımda 300leri rahat görüyordu 300 de çok aşmazdı.
Watch Dogs 2 : Epic'ten almıştım zamanında ücretsiz bu oyunuda güzelce ayarlamalar yaparak akıcı bir şekilde 90 FPS'lerde oynadım

Forza Horizon 4: ucuza almıştım artık oynanmıyor ama bunda da güzel ayarlamalar ile akıcı bir şekilde 90 FPS en düşük 60 şeklinde oynuyordum.
Need for Speed Heat: bu oyunu da çok ucuza almıştım bu oyunda da 100'den aşağı görmedim.

Aklıma başka da gelmedi. Oynadığım oyunlar şu anlık böyle, aklıma gelirse düzeltme yaparım.

Evet arkadaşında dediği gibi 10k ya gayet iyi sistemler varken bu sistem 5 6 bin liraya ancak gider gibime geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı