i3 7100 vs R3 1200 vs B450M Dragon sistem

Meteoradam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve astronomi
Arkadaşlar 2.el alisveris sitesinde 3 tane sistem buldum fakat üçü arasinda kaldim gitti.
Sizce en mantiklisi hangisi arkadaşlar?
Ozellikler ve fiyat şu şekilde;
1.sistem
(AMD Ryzen 3 1200) işlemci.
(ASUS B450M Dragon) anakart.
(Crucial 8 GB 2666 MHz) RAM.
Fiyati 1100 TL.

2.sistem
(Intel i3 7100) işlemci.
(MSI B150 Gaming) anakart.
(HyperX 4 GB) RAM.
Fiyati 1200 TL.

3.sistem
(ASUS B450M Dragon) anakart.
(Crucial 8 GB 2666 MHz) RAM.
Fiyati 600 TL.

3. sistemi alırsan yanına 1600 AF alman önerimdir. Diğer ikisi arasından 1. sistem iyidir önü 5600X e kadar açık. Ancak şunu bil Intel olanlar dışında ekran kartı takman lazım diye biliyorum.

3.Sistemde işlemci yok ama elinizde mi işlemci var? 1.Sistem çok aşırı uygun geldi bana. Bir sıkıntısı yoksa kesinlikle alınır.

3. sistemi alırsan yanına 1600 AF alman önerimdir. Diğer ikisi arasından 1. sistem iyidir önü 5600X e kadar açık. Ancak şunu bil Intel olanlar dışında ekran kartı takman lazım diye biliyorum.

Ryzen serisinde APU'lar hariç dahili kart yoktur.

3.Sistemde işlemci yok ama elinizde mi işlemci var? 1.Sistem çok aşırı uygun geldi bana. Bir sıkıntısı yoksa kesinlikle alınır.
Hayir elimde islemci yok. Acikcasi ekran karti alacak butcemde suan icin yok.

Hayir elimde işlemci yok. Açıkçası ekran karti alacak butcemde şu an için yok.

Ekran kartı alacak bütçen yoksa AMD olan 1. sistemi kullanamazsın. Ona ekran kartı lazım. 3. sistem ise 2200G takıp APU olarak kullanılabilir (2200G 800'e bulunabilir). 2. sistemde direk kullanılabilir diye biliyorum (SSD ve güç kaynağı ile tabii ki ).

Hmm anladim. SSD ve guc kaynagini hallederim onlar kolay.
Teşekkür ederim arkadaşlar benim de aklimda 1.ve 3.secenek vardi zaten sizinle ayni dusunuyormusum. Ama 3. olan secenege APU'lu Ryzen 5 bulursam super olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…