i3 8100 GTA 5 Aşırı CPU Kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

tolgaahan

Centipat
Daha fazla  
Sistemim
  • MSI Gaming X 4G GTX1650.
  • i3 8100 3.6 GHz.
  • 8 GB RAM.
  • 240 GB SSD.
  • 1TB HDD
Oyunu SSD'ye kurmama rağmen harita geç yükleniyor ve %100 CPU kullanımı gösteriyor. Ekran kartının yüzdesi çok düşük. Oyun ayarlarını fullesem de ekran kartı bana mısın demiyor, işlemciye yük bindirip oyuna drop giriyor. Aynı PC özellikleriyle ve markalarıyla başka arkadaşımda var fakat onda bu hataların hiçbiri olmuşmuyor. Nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU Turbo frekansa çıkamazsa olabilir bu durum. Sebebi de genelde ısınma oluyor. AfterBurner ile bakar mısınız oyun içi değerlere.

Sistemim
  • MSI Gaming X 4G GTX1650.
  • i3 8100 3.6 GHz.
  • 8 GB RAM.
  • 240 GB SSD.
  • 1TB HDD
Oyunu SSD'ye kurmama rağmen harita geç yükleniyor ve %100 CPU kullanımı gösteriyor. Ekran kartının yüzdesi çok düşük. Oyun ayarlarını fullesem de ekran kartı bana mısın demiyor, işlemciye yük bindirip oyuna drop giriyor. Aynı PC özellikleriyle ve markalarıyla başka arkadaşımda var fakat onda bu hataların hiçbiri olmuşmuyor. Nasıl çözerim?
Gta 5 oynamadım ama oyun içinde Cpu,Gpu ve otomatik seçenekli bi ayar olması lazım otomatik yaparsanız sorununuz çözülebilir.

CPU Turbo frekansa çıkamazsa olabilir bu durum. Sebebi de genelde ısınma oluyor. Afterburner ile bakar mısınız oyun içi değerlere.

IMG_7748.JPG

Değerler bunlar, şekilde çizdiğim yerde normalde bina olması gerek fakat chunk yüklemelerinde de sorun yaşatıyor, (CPU kullanımıda %100) geç yükletiyor nasıl çözerim sorunum nedir?
Gta 5 oynamadım ama oyun içinde Cpu,Gpu ve otomatik seçenekli bi ayar olması lazım otomatik yaparsanız sorununuz çözülebilir.

Çok baktım ama CPU ya da GPU ayarı gibi bir ayar göremedim başka çözümünüz var mı?

Son düzenleme:
Sorunun RAM'den kaynaklandığını düşünmekteyim çünkü aynısı bende de oluyor normalde 8 GB RAM kullanarak CoD Warzone oynuyordum ama o kadar çok drop oluyordu ki oynanmayacak hale gelmişti işlemci sürekli %100'de ekran kartı stabil değildi ama daha sonra RAM'i 16'ya çıkardım ve tekrar oyuna girdim bu sefer 12 GB RAM kullandığını gördüm ve işlemci kullanımı %90 95 iken ekran kartı sürekli %100'de kaldı büyük ihtimalle sorun bundan kaynaklı.

Sorunun RAM'den kaynaklandığını düşünmekteyim çünkü aynısı bende de oluyor normalde 8 GB RAM kullanarak CoD Warzone oynuyordum ama o kadar çok drop oluyordu ki oynanmayacak hale gelmişti işlemci sürekli %100'de ekran kartı stabil değildi ama daha sonra RAM'i 16'ya çıkardım ve tekrar oyuna girdim bu sefer 12 GB RAM kullandığını gördüm ve işlemci kullanımı %90 95 iken ekran kartı sürekli %100'de kaldı büyük ihtimalle sorun bundan kaynaklı.

Aynı PC arkadaşımda var fakat onun bilgisayarında donma bile yok bileşenlerin hepsi aynı fark yok ama bnde sadece GTA 5'te donma ve chunk yüklenmiyor oluşuyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı