i3 8100 + GTX 1050 Ti vs Ryzen 3 2200G + GTX 1050 Ti

Güvenilir benchmark verileri incelemenizi öneririm. Birbirine denk iki işlemciyi kıyaslarken 8100 iyidir kesinlikle diyen biraz taraflı davranıyor olabilir. Geleceğe dönük olmaları, kullanılacak anakart ve içerdiği teknolojiler gibi bir sürü değişken var. Her ikisi de pişman etmeyecek işlemciler nihayetinde.

GPU olarak 1050 Ti kullanılacağı için o kadar fark etmiyor. Dediğiniz şey APU şeklinde Vega 8 ya da Vega 11 kullanılırsa gözle görülür fark oluşturuyor.

2200G eğer B350 ve üzeri bir yonga seti alırsanız overclock(hız aşırtma) yapılabiliyor. Sorunuzun cevabı da bu videoda:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu nasıl ? B350 Yaptım Güç kaynağı kaç Watt olmalı Yardımcı olursanız sevinirim
1524479031541.png

Cooler Master Power Supply Calculator

İlgili parçalar TDP değerleri ile hesaplanınca yük altında tahmini 263W güç çekiyormuş. Burada çıkan değere 50-100W ekleyip, son değeri yuvarlayarak alınacak PSU'yu seçiyoruz. Ekran kartı için yazılan değerler referans. Gaming X'in çalışma saat hızları tam olarak kaç bilmiyorum ama referanstan bir tık daha hızlıdır. Ayrıca O.C. yapmayı düşünüyorsun. Bunlarla birlikte hesaplayınca 450W -en azından 80+, mümkünse bronze üzeri sertifikalı- bir PSU yeter de artar diyorum ben.

Gaming X almak tamamen sizin tercihiniz ama herhangi bir çift fanlı model de aynı işi görecektir. Hatta ben MSI Afterburner ile manüel olarak O.C. yapmam, ya stok değerlerde ya da kendi programından oyun moduna alır kullanırım diyorsanız daha da ucuz seçenekler bulabilirsiniz bence.

Benzer bütçeye 3 hafta önce topladım ben de. Taksitli aldığım için vade farkı giriyordu. Ayrı ayrı yerlerden en uygun fiyatları takip ettim. Sadece ekran kartı olarak Sinerji'den -6 ay taksitli vade farkı dahil- Asus Dual 1060 3GB modelini aldım. Zaten amacım 1080p'de akıcı oyun oynamaktı.

Ayrıca uyarayım, -aldığınız yer neresiyse-anakart için mutlaka BIOS güncellemesi yapmalarını isteyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı