i3-8100 Rakibi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda görüldüğü gibi çogunlukla 5-6 FPS 8100 önde. Ara ara bu fark 10-15 FPS'e kadar çıkabiliyor. Yarışamaz bile biraz ağır kaçmış olsa da halen 2400G daha performanslı demenin bir anlamı yok. Bu arada konuyu okumamışsın bile anlaşılan. Arkadaşlar 2400G'nin daha performanslı olduğunu iddia ediyor. Ayıca birdaha

gibi saçma sapan konuyu saptırıcı önerilerde bulunmazsın umarım.

İşlemci kullanım yüzdesine de bir yorum yapsaydın keşke. 2400g %70 kullanım ile 4-5 fps az veriyor fakat i3 8100 hep %90-95 civarında dolanıyor. 2400g çok daha geleceğe dönük bir işlemci, APU olması da ayrı bir güzellik.

Bazı oyunlarda 10-15 FPS fark atması i3 8100’ün R5 2400G’yi ezdiği anlamına gelmiyor. Bu optimizasyonla alakalı. Diğer AAA oyunlara gelince, kendin söylemişsin, 5-6 FPS fark var diye. Bu 2400G’nin alınmaması anlamına gelmiyor. Yukarıda attığım videoya bakarsan testteki oyunlar, AAA oyunlar. Sadece Project Cars 2 de fark açılmış. Diğerlerinde ise performans neredeyse eşit. Anlamayan insana kitap oku da anlaman gelişsin demek saçma sapan öneri değil. Anlamıyorsan ne diyeyim ben sana?
Dostum, ne dediğin belli değil. Ben hangi mesajımda 8100 2400G' yi ezer dedim? Hatta yarışamazın biraz ağır kaçtığını dahi belirttim. Bundan daha komiği de var. Ben ne zaman 2400G alınamaz gibi bir şey söyledim bize kitap oku gibi önerilerde bulunuyorsun ama benim yazmadığım saçma sapan şeylerle beni eleştirmeye kalkıyorsun. İlginç vallahi...

Dostum, ne dediğin belli değil. Ben hangi mesajımda 8100 2400G' yi ezer dedim? Hatta yarışamazın biraz ağır kaçtığını dahi belirttim. Bundan daha komiği de var. Ben ne zaman 2400G alınamaz gibi bir şey söyledim biz kitap oku gibi önerilerde bulunuyorsun ama benim yazmadığım saçma sapan şeylerle beni eleştirmeye kalkıyorsun. İlginç vallahi...
Yukarıda yazdığım her şeyi sana itafen söylemedim. Konu sahibi üzerine alınabilir mesela. Seni eleştirmeye kalkmıyorum. Ama bariz olmayan şeylere kesinlik katılması pek hoşuma gitmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı