i3 8100 RX 570 sistemde FiveM düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte
Ekran kartı
Asus-rog-strix-rx5708g
Anakart
Gigabyte h360m
İşlemci
İntel Core i3 8100
Merhaba ben FiveM'e yeni başladım ve sunucuya girdiğimde çok saçma bir FPS düşüklüğü gördüm sistemim Intel Core i3 8100 RX 570 8 GB 16 GB RAM SSD / yaklaşık 20 30 FPS arası ve sürekli ekran kartımda kullanım dalgalanması oluyor bunun sebebi sistem mi yetersiz yoksa bir sorun mu var. Ek bilgi olarak işlemci ve ekran kartı sıcaklığım normalin de çok altındaydı.

Merhaba ben FiveM'e yeni başladım ve sunucuya girdiğimde çok saçma bir FPS düşüklüğü gördüm sistemim Intel Core i3 8100 RX 570 8 GB 16 GB RAM SSD / yaklaşık 20 30 FPS arası ve sürekli ekran kartımda kullanım dalgalanması oluyor bunun sebebi sistem mi yetersiz yoksa bir sorun mu var. Ek bilgi olarak işlemci ve ekran kartı sıcaklığım normalin de çok altındaydı.

Ekran kartı sürücünüzü en yeni sürüme güncelleyin ve oyun içindeki dikey senkronizasyonu kapatın.
Bunlar işe yaramadıysa Radeon softwarede ayarları düzenleyin.

Nasıl düzenlerim peki ayarları.

Radeon Software'yi açın oyun/grafik menüsünden FSR gibi fonksiyonları açın bende AMD kart olmadığı için internetten bulduğum bir fotoğrafı paylaşacağım zaten altlarında açıklamaları mevcut.

Sistem yetersiz kardeşim 250 300 scriptten aşağı roleplay sunucusu yok bir de oyuncu sayısı fazlaysa sunucu da normal bu rakamlar.

Sistem bu tarz oyunlara göre yetersiz fakat parasız yol grafikleri düşürmek ya da ayar yapmak olabilir diye düşündüm.

Sisteminiz laptop mu masaüstü mü?
masaüstü

Sana kalmış FiveM zaten çok optimize bir uygulama değil, istersen FPS grafik paketleri var onları kullanabilirsin ama güvenilir yerden indirmen lazım.
anladım

Yeni konular

Geri
Yukarı