i3 8100 sistemde AC Valhalla bir süre sonra FPS düşüyor

HooDue

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar sistemim:
1050 Ti.
i3 8100.
Sıcaklık değerleri GPU 65-70 CPU 50-55

Oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum.
Oyundan bir süre sonra FPS aşırı düşüyor oynanmayacak duruma geliyor. Oyunu baştan açınca düzeliyor. Yok mudur bunun çözümü?

Ekran kartı tarafında bazı optimizasyon sıkıntıları var diye biliyorum, özellikle NVIDIA kanadı daha çok etkilenmiş bir durumda şu an.

Aslında o işlemciyle RX5500XT veya RX580 olsa genel anlamda yağ gibi akar, tabii şu zamanda ekran kartı almak ne kadar mantıklı orası ayrı bir mevzu. Şu an için de oyunu oynamayı çok istiyorsanız grafik ayarlarını kurcalayıp optimum dengeyi bulmaya çalışın derim.

Ayrıca belirtmemişsiniz ama bellek 8GB ise belli bir süre takılma, kasma gibi problemlerin olması da başka bir neden unsuru olabilir keza Valhalla'da RAM kullanımı belli bir süre sonra sistem bazında 8'i rahatlıkla geçiyor.

Son düzenleme:
Ekran kartı tarafında bazı optimizasyon sıkıntıları var diye biliyorum, özellikle NVIDIA kanadı daha çok etkilenmiş bir durumda şu an.

Aslında o işlemciyle RX 5500 XT veya RX580 olsa genel anlamda yağ gibi akar, tabii şu zamanda ekran kartı almak ne kadar mantıklı orası ayrı bir mevzu. Şu an için de oyunu oynamayı çok istiyorsanız grafik ayarlarını kurcalayıp optimum dengeyi bulmaya çalışın derim.

Ayrıca belirtmemişsiniz ama bellek 8 GB ise belli bir süre takılma, kasma gibi problemlerin olması da başka bir neden unsuru olabilir keza Valhalla'da RAM kullanımı belli bir süre sonra sistem bazında 8'i rahatlıkla geçiyor.

Hocam dedikleriniz doğru. Bu arada 16 GB RAM. Ekran kartı fiyatları keşke düzelse :( ekran kartım yaşlandı bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı