i3 8100 Sisteme format attıktan sonra CPU kullanımı %100 oluyor

ktursin

Decapat
Daha fazla  
Windows çöktükten sonra format attırdım daha sonra bilgisayar performansı düştü. Önceden kasmayan oyunlarda ve programlarda CPU kullanımım %100 oluyor birkaç kere format attım Windows 8.1-10-11 kurdum hizmetleri ve arkada çalışan çoğu şeyi kapattım fakat problem devam etmekte. Bilgisayarı ilk aldığım zamanda da böyle olmuştu fakat o zaman PSU yetersiz gelmişti PSU'yu yükselttim problem çözüldü. Fakat şu an ne yaparsam çözemedim.

Bilgisayarın güncelleme yapıyor olabilir , bi windows update i kontrol eder misin?

Ve sen sistem uygulamalarını kapattım demişsin , muhtemelen onları tekrar yüklemeye çalışıyordur ,görev yöneticisi işlemler kısmının ekran görüntüsünü atar mısın?

+İnternette biraz araştırma yaptım , bazı kullanıcılar bu iki satırı txt dosyasına yazıp
PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000

PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

".bat" olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırıp , (veya aynı şekilde direk cmd yi yönetici olarak çalıştırıp kodları da yazabilirsin) sorunlarına çözüm bulmuşlar
Fakat %100 çözer mi veya başka sorunlar çıkarır mı bilemem sen de bir araştır öyle dene istersen
Windows updatede güncelleme yok ve 2. dediğiniz şeyi yaptım hala aynı yarın ss atabilirim şu anda evde değilim
Kodların hepsini yazdım denedim fakat hiç bir değişiklik yok
boştayken sistem

Dosya Ekleri

• 22.png
    22.png
    57,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı