i3-9100 F sistem performansı düşük

DoomGuy4

Femtopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Sistemim bu.

Intel i3-9100 F işlemci.
ASUS B365M-K anakart.
Kinsgtom 8 GB DDR4 (MHz'sini bilmiyorum)
MSI RX570 8 GB ekran kartı.
WD Blue 1 TB HDD 7200 RPM.
Thermaltake V2 Plus kasa - PSU dahil.

Bu sistemde bazı oyunlarda eski yeni fark etmiyor. V-Sync ayarı açıkken özellikle oyunlarda takılmalar, anlık durmalar oluyor bu normal mi? Mesela çok eski CoD Black Ops'u bile Ultra da oynamaya çalıştığımda bu sorunu yaşıyorum. Oyunlarda takılmalar çok rahatsız edici. Sistemde sorun olduğunu düşünmüyorum, yeni sayılır. Bu her oyunda olmuyor. Sizce normal midir?

Edit: Monitör 60 hz (Fujitsu L20T-2)

Intel i3-9100 F işlemci.
ASUS B365M-K anakart.

Bu sistemde bazı oyunlarda eski yeni fark etmiyor. V-Sync ayarı açıkken özellikle oyunlarda takılmalar, anlık durmalar oluyor bu normal mi? Mesela çok eski CoD Black Ops'u bile Ultra da oynamaya çalıştığımda bu sorunu yaşıyorum. Oyunlarda takılmalar çok rahatsız edici. Sistemde sorun olduğunu düşünmüyorum, yeni sayılır. Bu her oyunda olmuyor. Sizce normal midir?

Hocam kullanım değerlerine bir bakın.

Afterburner ile oyun içi kullanım değerlerini atabilir misin? Ayrıca monitörün 1080p değil ise işlemciye daha fazla yük bineceği için takılmalar yaşıyor olabilirsin.

Nasıl bakarım?
Hocam bu linkten AfterBurner'i indirin setup'u kurarken size RivaTurner'da indirsin mi? diye soru soracak evet diyip programı kurun daha sonra programı açıp
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videodan ayarları yapın.

Intel i3-9100 F işlemci.
ASUS B365M-K anakart.

Edit: Monitör 60 hz (Fujitsu L20T-2)
Hocam hemen hemen sistemim sizinki ile aynı. Ben şu ana kadar sadece RDR2'de Ultra ayarlarda kasma yaşadım. Bu da ara sıra oluyordu. İndirdiğiniz oyun crack olabilir mi?

Hocam hemen hemen sistemim sizinki ile aynı. Ben şu ana kadar sadece RDR2'de Ultra ayarlarda kasma yaşadım. Bu da ara sıra oluyordu. İndirdiğiniz oyun crack olabilir mi?
Konu dışı olacak elbet ama bazen keşke bende bilgisayarı toplarken biraz daha para koyup 8gb vram alsaydım diyorum 4gb çok sıkıyor beni hocam. 😪

Geri
Yukarı