i3 9100F alınmaya değer mi?

1. Z170 9. nesil deseklemiyor. 300 serisi anakarta geçmeniz gerekiyor.
2. Fiyat olarak iyi bir işlemci, R5 1600'ün fiyatının artmasıyla 9100F alınabilir bir işlemci oldu.
3. ''F'' ibareli işlemcilerde dahili GPU bulunmuyor.

Bütçeniz ve sisteminiz varsa yazın. Ona göre tartışırız konuyu.

Peki hangi anakart iyi olur? H ve B serilerinde RAM kısıtlaması var diye duydum.

Teşekkürler. AMD 4** serisinden memnun musunuz?
Amd sistem kullanıyorum. Fakat amd'ye önyargılarım var nedenini bilmiyorum. Daha önce hiç kullanmadım belki de ondandır. Ben oyumu intel 10. Nesil'den yana kullanıyorum. Bekleyip 10. Nesil intel sistem toplayabilirsiniz çünkü ben öyle yapıcam :)

Amd sistem kullanıyorum. Fakat amd'ye önyargılarım var nedenini bilmiyorum. Daha önce hiç kullanmadım belki de ondandır. Ben oyumu intel 10. Nesil'den yana kullanıyorum. Bekleyip 10. Nesil intel sistem toplayabilirsiniz çünkü ben öyle yapıcam :)
Bende de öyle garip bir his var.
1. Z170 9. nesil deseklemiyor. 300 serisi anakarta geçmeniz gerekiyor.
2. Fiyat olarak iyi bir işlemci, R5 1600'ün fiyatının artmasıyla 9100F alınabilir bir işlemci oldu.
3. "F" ibareli işlemcilerde dahili GPU bulunmuyor.

Bütçeniz ve sisteminiz varsa yazın. Ona göre tartışırız konuyu.

Sistemim şu an yok. Laptoptayım. Yaklaşık 2500-2600 TL bütçem var. İkinci el fiyatları uygun geldi. Anakartı da 2. el düşünüyorum Caner Hocam :) Bir de sizce 10. nesil çok pahalı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı