i3 9100F için soğutucu tavsiyesi

esador

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler. Yakın zamanda işlemcimi değiştireceğim, i3 9100F alacağım. Fakat stok fan sesli çalışıyor ve bundan memnun olmadığım için uygun bir şekilde daha sessiz fakat performansı stoktan altta kalmayacak bir işlemci soğutucu arıyorum. Ucuz yollu, fakat bilindik bir markayla değişmeyi planlıyorum. Şu ürüne rastgeldim, bir videoda 26 desibel ses şiddeti olduğunu öğrendim, stok fanın ne kadar onu bilemediğim için mukayese edemedim. Thermaltake tercih edebilirim fakat kullanan var mı, ses mevzusu nasıl, soğutma performansı nasıl, tecrübe eden varsa ya da bu fiyatlarda daha farklı bir soğutucu önerisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
*Nanokatalog stok'ta ürün yok ise 4-6 hafta içerisinde gönderir ve insanı kanser eder. Ayrıca yalancılar.
*Akasa Venom Pico öneririm. 9100F zaten ortaya fazla ısı çıkarmayacağı için 1000RPM'de sessiz sessiz dönerken işini rahatça yapacaktır.

*Nanokatalog stok'ta ürün yok ise 4-6 hafta içerisinde gönderir ve insanı kanser eder. Ayrıca yalancılar.
*Akasa Venom Pico öneririm. 9100F zaten ortaya fazla ısı çıkarmayacağı için 1000RPM'de sessiz sessiz dönerken işini rahatça yapacaktır.
Stok durumuna bakmadım, 100 değilse de 140₺'ye mevcut. Genel olarak fiyat belirtmek için kullandım. Kule tipi soğutucular çok kaba geliyor. Bu thermaltake tarzı soğutucuları tercih etmek istiyorum. Teşekkürler ilginiz için.

Ses sorunun varsa fan devrini düşür. Zaten 9100F ısınmıyor. Sessiz moda da alabilirsin, manuelde düşürebilirsin.
Öneri olaraksa Thermaltake Ux200 öneririm. İndirim bekle al. 236 liraya almıştım.
Ürün incelememde mevcut. Bütçe çıkmazsa Ux100'de alabilirsin.
Ya da aliexpress'den snowman sipariş edebilirsin.

Ses sorunun varsa fan devrini düşür. Zaten 9100F ısınmıyor. Sessiz moda da alabilirsin, manuelde düşürebilirsin.
Öneri olaraksa Thermaltake Ux200 öneririm. İndirim bekle al. 236 liraya almıştım.
Ürün incelememde mevcut. Bütçe çıkmazsa Ux100'de alabilirsin.
Ya da aliexpress'den snowman sipariş edebilirsin.
O kadar fiyat yükseltmek istemiyorum, ses problemim performans kaybı yaşanmadan çözülsün yeterli :) Tşekkürler öneri için, sanırım UX100 modeli alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı