i3 9100F Sistem Fortnite FPS Düşmesi

Salih59k

Centipat
Arkadaşlar sistemim bu:

Bazen FPS düşmesi yiyorum FPS 20'ye bir anlık iniyor. Sorun nedir acaba?

GPU kullanımı nedir?

En düşükte oynarken fazla FPS için işlemci %100 iken ekran kartı %60 70 idi. Ayarları en yükseğe aldım 80 90'a kadar geldi. Oyuna girdim. Fps çok fazla olmasa da drop çok yemedim. Ama sorun tam çözülmüş değil. Sizce Nvidia ayarlarından performans yapmalı mıyım ?

Dostum bak birazdan sana bir sürü sorular soracaklar, şuyun nedir şu değerlerin kaç falan. Ben sana sebebini söyleyeyim, online oyunlarda bu FPS düşmesi her zaman olacak, muhtemelen kalabalık yerlerde drop yiyosun. Ben de yedim ve her daim yemeye devam edeceğiz, ne zamana kadar? Oyun yapımcıları bu kalabalık alanların sistemlerimize zor anlar yaşatmalarının önüne geçene kadar, onlar bir çözüm bulana kadar yaşanacak, çünkü bu ne işlemciyle ne de ekran kartıyla alakalı değil. Sen ortalama alabildiğin bir FPS değerini oyunun her anında alabilmelisin, çünkü almaman için sistemsel bir sebep yok. Kendi çapında da FPS'inin daha az düşmesini istiyosan daha iyi bir işlemci alabilirsin, mesela çarpan kilidi açık bir İntel işlemci alıp yüksek değerlere OC yapabilirsin. Ben PUBG oynarken aynı sorunu yaşamaktaydım ve bu şekilde çözdüm. FPS'im yine düştü ama önceki kadar değildi, öncede atıyorum 70'leri görürken minimum işlemci değiştiğimde minimum 100'lere düşmeye başladı. Olay bu.

Geri
Yukarı