i3-9100F sistem toplama

Bütçe
Max. 1700 TL

tatar.19

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim elimde daha önceden evdeki ortak PC'de kullandığımız, abimin kendi harici olarak aldığı Radeon HD 5770 GDDR5 1GB ekran kartı var. Benim de şu an kullandığım i3 4005U 1.7 GHz işlemcili ve Nvidia GT 920M (2GB DDR3) ekran kartlı bir laptopum var. Ram de 8 GB DDR3.

Ben bu laptopla çok işkence çekiyorum, özellikle işlemci konusunda, hangi oyuna girsem sürekli bir grafik ayarlarını kurcalamadır, FPS yükseltmeye çalışmalar falan uğraşıp duruyorum.

Ben bu üstteki belirttiğim HD 5770 ekran kartını uzun süre kendim ve abim aynı PC'de kullandık bir arızası ısınma sorunu falan yok hala çalışır durumda biliyorum. Elimde ATX kasa ve Cooler Master'ın 500 W güç kaynağı var.

Bu ekran kartı ve PSU aşağıdaki sisteme uyar mı, herhangi bir parçada darboğaz olur mu. Ve bu ekran kartı aşağıdaki sistemle GTA 5, CS:GO, Valorant vs. oyunları yüksek veya düşük ayarlarda fark etmez 60 FPS oynatır mı?

Uyumsuz parça varsa da uyumlu olan önerilerinizi alırım. İkinci el ürün almak istemiyorum, sıfır ürün olursa daha iyi olur.

Bütçem, üç aşağı beş yukarı 1.500 TL civarlarında.
Esneme payı da en fazla 200 TL falan. Aşağıdaki linklerdeki parçalar da ben bu yazıyı yazarken 1637 TL gibi bir fiyat ediyor.

Daha Önceden Elimde Olan Parçalar:
  • HIS Radeon HD 5770 1GB (128bit) GDDR5
  • COOLER MASTER RS-500 EXTREME POWER PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI
  • Bien Marka ATX Kasa Siyah
  • 120 GB SSD 550MB-530MB
  • 500 GB HDD 5400 RPM
Sonradan Alacağım Parçalar:
Ekran kartım eski biliyorum ama şimdilik o kadar bütçem yok eğer bu sistem uyumluysa ilerleyen zamanlarda daha güçlü bir ekran kartı kesinlikle alırım.

Son düzenleme:
Yazdığınızdan çok bir şey anlamadım ama o anakartla o işlemciyi almak saçmalık olur.

İnternet kafeci abinin bilgisine güvenmiştim ama daha iyisini buldum. i3 10100F ve H410 almak daha mantıklıymış. Peki yukarıda yazdığım ekran kartını (Radeon HD 5770) bu sisteme takıp oyun oynayabilir miyim?

Geri
Yukarı