i3-9100F sistemde oyunlarda yüksek CPU kullanımı

Thapena

Hectopat
RX 570-i3-9100F-8 GB RAM'li bir sisteme sahibim Valorant oynarken oyunu alta alıp baktığım da %100 CPU görüyorum yavaş yavaş %56'lara kadar iniyor. Oyuna tekrar girip hızlı şekilde görev yöneticisini açınca tekrar %100 gözüküyor. Ve 100 FPS civarlarında oynuyorum oyunu ama akıcı gibi değil. Oyun mouse döndürürken vs hissediyorum. Ne yapabilirim?

RX 570-i3-9100F-8 GB RAM'li bir sisteme sahibim Valorant oynarken oyunu alta alıp baktığım da %100 CPU görüyorum yavaş yavaş %56'lara kadar iniyor. Oyuna tekrar girip hızlı şekilde görev yöneticisini açınca tekrar %100 gözüküyor. Ve 100 FPS civarlarında oynuyorum oyunu ama akıcı gibi değil. Oyun mouse döndürürken vs hissediyorum. Ne yapabilirim?

Hocam işlemci kullanmak için var.

Hocam görev yöneticisini ilk açtığınızda her zaman ilk %100 olacaktır, %50'den %100'e aniden fırlıyor. Bu sadece açınca oluyor. Valorant'ta MSI Afterburner ile oyun içi performanslara da bakabilirsiniz.

Hocam işlemci kullanmak için var.
Kusura bakmayin da siz ne sacmaliyorsunuz? 9100f kotu bir islemci degil ve istisnalar disinda hicbir zaman %100 kullanimi gormemeli.
Degerlerinizi gorev yoneticisi ile degil de MSI Afterburner ile test edin. Ya da, gorev yoneticisinden performans kismina geldiginizde islemcinizin kullanim tablosu gozukuyor ve onceki zamanlarda yuzde kac oldugunu gosteriyor. Mesela benim islemcim gordugunuz gibi uzun suredir yuksek kullanima cikmiyor. En azindan bunun SS'ini atabilirsiniz.

(Gorev yoneticisi ile alakali dedigimi yaparken arkada gorev yoneticisinin surekli acik durmasi gerekiyor. Gorev yoneticisi acik dururken Spike Rush vs. girip birkac dakika oynayin, oyunun ortalarinda alt tab atip hemen dedigim kismin ekran goruntusunu alin)
1615655325357.png

Hocam görev yöneticisini ilk açtığınızda her zaman ilk %100 olacaktır, %50'den %100'e aniden fırlıyor. Bu sadece açınca oluyor. Valorant'ta MSI Afterburner ile oyun içi performanslara da bakabilirsiniz.
Ben boyle bir sey yasamiyorum. Islemciniz nedir?

Kusura bakmayin da siz ne sacmaliyorsunuz? 9100f kotu bir islemci degil ve istisnalar disinda hicbir zaman %100 kullanimi gormemeli.

Degerlerinizi gorev yoneticisi ile degil de MSI Afterburner ile test edin. Ya da, gorev yoneticisinden performans kismina geldiginizde islemcinizin kullanim tablosu gozukuyor ve onceki zamanlarda yuzde kac oldugunu gosteriyor. Mesela benim islemcim gordugunuz gibi uzun suredir yuksek kullanima cikmiyor. En azindan bunun SS'ini atabilirsiniz.

(Gorev yoneticisi ile alakali dedigimi yaparken arkada gorev yoneticisinin surekli acik durmasi gerekiyor. Gorev yoneticisi acik dururken Spike Rush vs. girip birkac dakika oynayin, oyunun ortalarinda alt tab atip hemen dedigim kismin ekran goruntusunu alin)
Eki Görüntüle 920645

Ben boyle bir sey yasamiyorum. Islemciniz nedir?
Hocam dediğinizi yaptım sonuç bu;

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    94,4 KB · Görüntüleme: 48
Kusura bakmayin da siz ne sacmaliyorsunuz? 9100F kotu bir islemci degil ve istisnalar disinda hiçbir zaman %100 kullanimi gormemeli.

Degerlerinizi Görev Yöneticisi ile degil de MSI Afterburner ile test edin. Ya da, Görev Yöneticisi'nden performans kismina geldiginizde islemcinizin kullanim tablosu gozukuyor ve onceki zamanlarda yuzde kac oldugunu gosteriyor. Mesela benim islemcim gordugunuz gibi uzun suredir yuksek kullanima cikmiyor. En azindan bunun SS'ini atabilirsiniz.

(Görev Yöneticisi ile alakali dedigimi yaparken arkada Görev Yöneticisi'nin surekli acik durmasi gerekiyor. Görev Yöneticisi acik dururken spike rush vs. girip birkac dakika oynayin, oyunun ortalarinda Alt Tab atip hemen dedigim kismin ekran goruntusunu alin)
Eki Görüntüle 920645

Ben boyle bir şey yasamiyorum. Islemciniz nedir?

Hocam kusura bakmayın ama i3 9100F gayet de kötü bir işlemci fiyatına göre. Ki vasat bile denebilir.

(Not: Sanal çekirdek teknolojisi bile daha yok 9. nesilde.)

Hocam kusura bakmayın ama i3 9100F gayet de kötü bir işlemci fiyatına göre. Ki vasat bile denebilir.

(Not: Sanal çekirdek teknolojisi bile daha yok 9. nesilde.)
14. nesilin konuşulduğu zamanda tabii ki fiyatına göre kötü. Konu 2.5 yıl önce dikkat ederseniz.

Geri
Yukarı