i3 9100F ve RX580 GTA 5 Online FPS problemi

ThreeDc

Decapat
Merhaba arkadaşlar, başka oyunları çok rahat oynayabilmeme rağmen GTA 5'te FPS problemi yaşıyorum. CPU kullanımım %100 oluyor fakat GPU kullanımı düşük kalıyor, 10-40 arası oluyor. Sebebi nedir? Ayarlarda bir sıkıntı mı var? Bilgisayar daha yeni ve işlemci ekran kartını besleyebilecek düzeyde.

Sistem bilgilerim:
  • i3 9100F
  • ASUS Dual RX580 4G OC
  • Corsair Vengeance LPX 8 GB
  • 600W PSU
  • 1TB harddisk

Ayarları yükseğe çektim fakat bu durum normalmidir cpu halen daha %90 %100'lerde gezyior gpu arada %100 bazen %10 bile olabiliyor. Böyle olması normal mi işlemcim normalde beslemesi lazım

FPS değerlerinde bir sıkıntı yoksa, GTA 5 için darboğazlık söz konusu olacak bir durum yok açıkçası. Aynı durumum bir benzeri çoğu kişide olduğu gibi bende de var, 1080p very high preset ayarlarda i5 7500 + GTX 1060 6 GB ikilisiyle ortalama 90-110 FPS alıyorum, CPU kullanımı %80-90 aralığında, GPU ise MSAA'ı x8 yapmadığım sürece kendini yormak istemediği için genel olarak %50-60, maksimum ise %80-85 seviyelerinde çalışıyor. Siz de aynı şekilde bu durumu bir yoklayın, normal koşullarda i5 7600 ayarı olan o işlemci sınırda da olsa RX 580'e yeterli geliyor olması lazım. Örnek olarak, kendi PC'imden bir SS:

Son düzenleme:
Ayarlar yüksekteyken 50-60 fps arası alıyorum bende ayarları high/veryhigh arası çekerek gpu değerlerini ve cpuyu bi tık eşitlemiş oldum sanırım fps'ler daha normale döndü fakat yinede bu fps az geliyor. Msaa'ı x4 x8 çekerekte deneyeceğim bi

50-60 FPS değerlerini ben advanced ayarlar açık, MSAA x8 ayarlarında very high presette elde ediyorum, MSAA kapalı 50-60 alıyorsanız biraz anormallik var gibi.

50-60 FPS değerlerini ben advanced ayarlar açık, MSAA x8 ayarlarında very high presette elde ediyorum, MSAA kapalı 50-60 alıyorsanız biraz anormallik var gibi.
MSAA x4'te High ayarlarda genelde 60-75 fps arası aldım arada 60'ın altına indiğide oldu 15 20 dakikalık testimde tabi sizce bu fps normal mi düşük mü ?
Arkadaşlar sorunuma halen daha çözüm arıyorum bilen veya benim sistemime yakın sisteme sahip olan kişiler bir yardım edebilir mi ?

Son düzenleme:
soruun çözebildinmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…