i3 M380 anakarttan çıkarılabilir mi?

AhmeT02

Decapat
Daha fazla  
RAM
2x2 GB RAM
Anakart
Asboard
Merhaba dostlar, bende masaüstü bilgisayar var. Onun HDD'sinin içindeki Windows'u silip içine baktım. İşlemcisi i3 M 380 @ 2.53GHz yazıyor.
İçinde 'M' harfi olan Intel işlemciler mobil değil mi? Nasıl masaüstü bilgisayara takmışlar? Bu aralar oğluma böyle bir bilgisayar alacaktım o işlemciyi bir kasaya takıp kullanabilir miyim?

Bazı OEM üreticiler ya da toplama kasa satıcıları normal masaüstü bilgisayar anakartlarında işlemci soketi, mobil işlemci soketi şeklinde olan anakartları kullanıyor. Soğutucuyu çıkardıktan sonra işlemcinin etrafında bir tane vida varsa işlemciyi değiştirebilirsiniz. Tavsiye etmiyorum tabii ki böyle bilgisayar almanızı, siz bütçenizi falan söyleyin, arkadaşlar ya da ben müsait olursam daha iyi seçenekleri önerebiliriz.

Bazı OEM üreticiler ya da toplama kasa satıcıları normal masaüstü bilgisayar anakartlarında işlemci soketi, mobil işlemci soketi şeklinde olan anakartları kullanıyor. Soğutucuyu çıkardıktan sonra işlemcinin etrafında bir tane vida varsa işlemciyi değiştirebilirsiniz. Tavsiye etmiyorum tabii ki böyle bilgisayar almanızı, siz bütçenizi falan söyleyin, arkadaşlar ya da ben müsait olursam daha iyi seçenekleri önerebiliriz.
Almayacağım zaten evde vardı onun için merak ettim

Yeni konular

Geri
Yukarı