i310100F vs R3 3100

Oyun için kesinlike 10100F. OC yapılmış 3100'den yine fazla FPS almanızı sağlıyor. Fakat ben R3 3100 alırdım neden? Çünkü B450 anakart tercih ederseniz soket ileriye dönük. Üstelik i3 10100F ile RAM en fazla 2666 MHz hızda çalışıyor.

3100 almazdın çünkü kutusuz halinin bile fiyatının 10400F'e çok yakın olduğunu görüp 10400F alırdın xd. Soket olarak ikisinde de bir şey kalmadı aslında.

Şu Intel kartlar MHz düşük diye alınmıyor. Ne anlamı var artık şu Intel anakartlar 2666 MHz olması? Ne istiyorsunuz şu Intel anakartlardan? Artık şuna dur dememiz lazım artık.

Yeni bir PC toplamaya karar verdim islemci de nedense cok kararsız kaldım cogu kısı bırbırınden bagımsız. Su bir tık daha ıyı dıyorlar sızce hangı ıslemcıyı tercıh etmelıyım?

Alttaki yorumlarda canlı yayında açacağınızı duydum o yüzden önerim Ryzen 3 3100.

Şu Intel kartlar MHz düşük diye alınmıyor. Ne anlamı var artık şu Intel anakartlar 2666 MHz olması? Ne istiyorsunuz şu Intel anakartlardan? Artık şuna dur dememiz lazım artık.
Ölü chipset olduğu için olabilir mi? Yükseltmeye tamami ile kapalı. Desteklenen bellek hızı miktarları yerlerde.
3100 almazdın çünkü kutusuz halinin bile fiyatının 10400F'e çok yakın olduğunu görüp 10400F alırdın xd. Soket olarak ikisinde de bir şey kalmadı aslında.
İkisi arasından tercihim o olurdu diyelim :) Yoksa AliExpress üzerinden ES Intel işlemci alırdım 10. Nesil :)

Gidip 10400F Alırdım. Şu AMD Fanboyluğu olmasın artık. Sırf Ryzen güçlü diye onları almak çok mantıksız.

Ölü chipset olduğu için olabilir mi? Yükseltmeye tamami ile kapalı. Desteklenen bellek hızı miktarları yerlerde.

İkisi arasından tercihim o olurdu diyelim :) Yoksa AliExpress üzerinden ES Intel işlemci alırdım 10. Nesil :)

Z490 Ölü değil? Kardeşim ne diyorsun Intel anakartlara? K Serisi işlemciye hız aşırtma yapabiliyorsun. 10400F Çöp değil. Bu kadar basit. Z590 ile B560 Gelecek. Ve artık Intel serisi işlemciler daha güçlü olacak. Artık şu AMD Yetmiyor mu?
Kocaman dünyaya sadece AMD mi? Intel artık atık çöp olacak. Aynen öyle böyle laflar uydurmayın. Şu bize Intel diyen XX kişinin cevap olarak AMD Cevabı geliyor. Yani 10400F vs R3 3100 Desem Ryzen derler.

Gidip 10400F Alırdım. Şu AMD Fanboyluğu olmasın artık. Sırf Ryzen güçlü diye onları almak çok mantıksız.

Z490 Ölü değil? Kardeşim ne diyorsun Intel anakartlara? K Serisi işlemciye hız aşırtma yapabiliyorsun. 10400F Çöp değil. Bu kadar basit. Z590 ile B560 Gelecek. Ve artık Intel serisi işlemciler daha güçlü olacak. Artık şu AMD Yetmiyor mu?
Kocaman dünyaya sadece AMD mi? Intel artık atık çöp olacak. Aynen öyle böyle laflar uydurmayın. Şu bize Intel diyen XX kişinin cevap olarak AMD Cevabı geliyor. Yani 10400F vs R3 3100 Desem Ryzen derler.
Z serisi anakartların fiyatından haberiniz var değil mi? Kimsenin fanboyluk yaptığı yok fanboyluk yapsam şu an i3 10100F kullanmazdım. 10400F dururken tabii R3 3100 tercih etmek saçma. Biz burada artılarını ve eksilerini konuşuyoruz. Geçen nesillerde AMD hem ham performans hem soket anlamında Intel'in gayet önündeydi. 10. Nesil ile beraber işlemci tarafında Intel bir adım öne çıksa da, hala chipset konusunda AMD tarafının kat kat aşağısında. Yeni nesil işlemci alacağım diye ben komple anakart'ı neden değişeyim ki? BIOS güncellememi yapar yeni nesil işlemci ile devam ederim Ryzen kullanıyor olsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı