i5-10200h %100 kullanımı

AiTojon

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımın özellikleri.
GTX 1650 Ti ekran kartı.
256 GB SSD.
16 GB RAM.
Ntel comet Lake Core i5-10200H-2, 4GHz.

Sorunum şu arkadaşlar, Windows'u kurdum. Kurulumların tamamını sıkıntısız bir şekilde tamamladım. Bilgisayarım tamamen güncel fakat akşam üstü Visual Studio 2019'u indiriyordum, görev yöneticisine baktığımda işlemcimin %100'ünü kullandığını gördüm Visual Studio %20'lerde kullanıyordu.
Ama arka planda iki işlem daha vardı hizmet ana bilgisayarı arka plan diye %60'larda kullanıyordu ve antimalware service executable o da % 20'lerde kullanıyor.
Ne yapamam gerekiyor? Teşekkür ederim.

Siz ilk önce "Task Manager" programından CPU kullanan programlara bakın, eğer CPU kullanan program, size tanıdık gelmemişse internette araştırın. Virüs olsa da olmasa da Kaspersky programını indirin, tam tarama ile dosyaları denetleyin.

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımın özellikleri.
GTX 1650 Ti ekran kartı.
256 GB SSD.
16 GB RAM.
Ntel comet Lake Core i5-10200H-2, 4GHz.

Sorunum şu arkadaşlar, Windows'u kurdum. Kurulumların tamamını sıkıntısız bir şekilde tamamladım. Bilgisayarım tamamen güncel fakat akşam üstü Visual Studio 2019'u indiriyordum, görev yöneticisine baktığımda işlemcimin %100'ünü kullandığını gördüm Visual Studio %20'lerde kullanıyordu.
Ama arka planda iki işlem daha vardı hizmet ana bilgisayarı arka plan diye %60'larda kullanıyordu ve antimalware service executable o da % 20'lerde kullanıyor.
Ne yapamam gerekiyor? Teşekkür ederim.
Güncelleştirmeleri denetleyin.

Siz ilk önce "task Manager" programından CPU kullanan programlara bakın, eğer CPU kullanan program, size tanıdık gelmemişse internette araştırın. Virüs olsa da olmasa da Kaspersky programını indirin, tam tarama ile dosyaları denetleyin.

Windows kurulumunu yeni tamamladım hocam sürücüleri kurduktan sonra ilk indirdiğim program Visual Studio oldu indirme sırasına CPU kullanımı %100 oldu indirme bittikten sonra hafif hafif düzelmeye başladı bilginiz var mı?
Güncelleştirmeleri denetleyin.

Denetledim hocam bilgisayarım güncel.
Windows 10 sürüm kaç? Hangi uygulamaları indirdiniz? Korsan oyun indirdiniz mi? Belki oradan bulaşmıştır.

20H2 - korsan hiçbir şey indirmedim hocam.

Geri
Yukarı