i5 10200H RTX 3050'yi besleyemiyor mu?

Zalyat

Zeptopat
Çoğu oyunda CPU kullanımım çok yüksek GPU ise düşük. Çoğu oyunda CPU 89 dereceyken GPU 30'larda 40'larda.
Daha önce de konu açtım ama istediğim gibi bir cevap bulamamıştım şimdi ise daha genel bir soru soruyorum. İşlemci gerektiren oyunda işlemci kullanımı çok olursa anlarım da yahu RDR 2'de bile böyle.

1658849543147.jpeg

Hani ekran kartı 90W. Onu bile kullanamıyor bir an 90W oldu geri indi. Şehir içinde Xbox One X ayarlarında bile 30 FPS değerlerine iniyor. Artık sabrım kalmadı. Sorun besleyememesi mi? Yahu DLSS balanced açınca 3 FPS değişiyor onu bile kullanamıyorum.

Hocam Ultra olmasa bile çok güzel FPS'ler RDR için. Değerler de normal gözüküyor.

Yok hocam değerler güzel at üzerindeki değerler vs. . Tek sorun o şehirde bu değerler 40 ve aşağısına düşebiliyor. DLSS performansı etkilemiyor ve CPU kullanımı yüksek. Bunların sebebini merak ettim sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam değerler güzel at üzerindeki değerler vs. . Tek sorun o şehirde bu değerler 40 ve aşağısına düşebiliyor. DLSS performansı etkilemiyor ve CPU kullanımı yüksek. Bunların sebebini merak ettim sadece.

Hocam CPU kullanımı normal seviye de. Benim 5600H %60-70 arası kullanılıyor RDR'de. 10200H 5600H'a göre çok düşük kalan bir CPU performans anlamında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güçlü bir mobil işlemci seri adıdır evet ama dediği gibi mobil platformu üzerinde üretilir ve gerçekten güçlü olur ama aynı nesilden başka bir işlemciyle kapıştıralamaz bile mobil platformunda gerçekten güçlüler ayrıca bunu boş ver işlemcin desteklemiyor o kartı.

Hocam kabullenin en iyisi bildiğiniz hiçbir şey yok.
Laptop üreticileri koydukları kartı besleyemeyecek bir işlemci koymaz.
Ne konuşuyorsunuz siz ya?

Geri
Yukarı