i5 10210U vs. i5 1035G1

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, ben bilgisayarımı satmayı düşünüyordum. Biri ile anlaştık gibi eğer sıfır bilgisayarı ondan alırsam istediğim fiyata anlaşacağız. Şu an elindeki modelleri bilmiyorum yarın bana söyleyecek. Bütçemi ve istediğimi söyledim umarım arada uçurum olan teklifler gelmez. 4.500 TL civarında i5 işlemcili, 10. nesil bir laptop almayı planlıyordum. Elinde HP ve Dell markalar mevcutmuş. Biraz araştırdım bunlar genelde, özellikle Dell 5.000 TL civarında seyrediyor ve farklı işlemcilere sahip. Ben tercihimi i5-10210U tarafından kullanmak istiyorum ama size de danışmak istedim aralarındaki farkı. Bütçeme uygun Dell bir bilgisayar önerdi diyelim fakat i5-1035G1 işlemcili, marka olarak güzel fakat işlemci diğerinin yanında sönük kalan bir işlemciye benziyor. Sizin fikirlerinizi almak istedim arkadaşlar.
Bu arada almak istediğim bilgisayar bu: https://www.hepsiburada.com/hp-9cu08ea-intel-core-i5-10210u-8gb-256gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000T3VBY?magaza=Vizyon Bilgisayar&wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-dizustu-bilgisayar-laptop&gclid=Cj0KCQjwiYL3BRDVARIsAF9E4GfqeluirHq1a8RS187J0iLUUbbozSEWfPceOYu0ZgarFTq8gRXBKKsaAh1iEALw_wcB
Umarım özellik ve fiyat olarak bundan çok farklı teklifle ile karşılaşmam.

İki işlemcinin karşılaştırma linki burada: Intel product specifications
Birçok özellik aynı fakat farklı olanların ne gibi avantajları var bilmiyorum. Farklı olanlarda tek bildiğim GHz ve buna göre öne çıkan işlemci i5-10210u, bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Bu fiyat çok iyi evet işlemci 5000 lira :) ama ne için kulanıcan oyun içinse AMD Radeon 530 var içinde olmaz yani.
Amaç oyun için değil. Mobil odaklı bir bilgisayar almayı düşünüyorum. İki işlemci arasındaki farkı merak ediyorum. Çünkü arkadaşın bana sunacağı bilgisayarlar hakkında şu an bilgi sahibi değilim. Önceden bilgi toplayarak daha kolay karşılaştırma yapmak istiyorum.

Geri
Yukarı