i5 10300H GTX 1650 Ti sistem oyunlarda FPS düşüşü oluyor

Berkayfirat

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son 2-3 aydır tüm oyunlarda FPS düşmesi yaşamaya başladım. Her ne kadar tüm performans ayarlarını yapsam bile hiçbir şey değişmedi. CPU sıcaklıkları 70-75 derece arasında gidip geliyor. Ekran kartı sıcaklıkları da aynı şekilde. İşlemcim i5 10300H ekran kartım GTX 1650 Ti. Her şeyi yapmama rağmen bir şey değişmedi. İşletim sistemi mi de değiştirdim. Aklıma tek bir cevap kaldı oda BIOS'u güncellemek. Yanlış mı düşünüyorum?

Yanlış düşünüyorsunuz.

Hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz, bir de RAM neydi?

Merhaba teşekkür ederim cevap verdiğiniz için 16 GB 2933 MHz RAM kullanıyorum Dual channel Valorant da 200-250 civarı net alıyorum CS:GO'da düşük ayarlarda 300-320 arası yani oyun performansında herhangi bir sorun yok fakat iş FPS düşmesi olunca canımı sıkıyor HDD ve SSD bulunmakta SSD'e kurunca yine takılıyor ama HDD kurunca inanılmaz şekilde takılıyor yani CS:GO oynuyordum geçenlerde SSD'e kurulu her 15-20 sn de bir drop giriyor. Valorant da ise durum daha garip FPS düşmesi yok fakat oyun 15-20 sn aralıklarla gene 1 salise takılıyor. Ve bu sıklıkla olunca artık canımı sıkmaya başlıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-19_143031132.png
    resim_2022-06-19_143031132.png
    28 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba teşekkür ederim cevap verdiğiniz için 16 GB 2933 MHz RAM kullanıyorum Dual channel Valorant da 200-250 civarı net alıyorum CS:GO'da düşük ayarlarda 300-320 arası yani oyun performansında herhangi bir sorun yok fakat iş FPS düşmesi olunca canımı sıkıyor HDD ve SSD bulunmakta SSD'e kurunca yine takılıyor ama HDD kurunca inanılmaz şekilde takılıyor yani CS:GO oynuyordum geçenlerde SSD'e kurulu her 15-20 sn de bir drop giriyor. Valorant da ise durum daha garip FPS düşmesi yok fakat oyun 15-20 sn aralıklarla gene 1 salise takılıyor. Ve bu sıklıkla olunca artık canımı sıkmaya başlıyor.
Anlık takılmalar artık işlemci kaynaklı olabilir, bu oyunlar işlemci tabanlıdır. Çözünürlükte düşürüyorsanız çok normal böyle olması. HDD/SSD kaynaklı takılmalar da olabilir.

Anlık takılmalar artık işlemci kaynaklı olabilir, bu oyunlar işlemci tabanlıdır. Çözünürlükte düşürüyorsanız çok normal böyle olması. HDD/SSD kaynaklı takılmalar da olabilir.

Hayır çözünürlülük düşürmüyorum işlemci kaynaklı derken nasıl bir sorun? Termal macun değişikliği falan mı burada HDD ve SSD sağlık durumlarını koydum. Aynı takılmalar LoL'de de oluyor. Ekran kartı gereken oyunlar da dahil Rainbow Six gibi.

Arkadaşlar yardımcı olacak biri var mı hala bu durumdan muzdarip im yani SSD HDD RAM bunlardan kaynaklı olduğunu hiç sanmıyorum önceden de yazdığım gibi ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarım da normal kafayı sıyırmak üzereyim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-19_143808239.png
    resim_2022-06-19_143808239.png
    72,7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bilgisayarına çok fazla dosya indirip silmişsin çünkü bilgisayarın 1.2 Tb sen 16 Tb veri okuttmuşsun toplam buda çok fazla bi bilgisayarı formatlarsan düzelebilir

Geri
Yukarı