i5 10300H Intelligent ile undervolt yapmak

Dreamon

Decapat
Omen Gaming Hub ile i5 10300H işlemci ye intelligent ile undervolt yapmayı düşünüyorum. Oyunlarda 92* ile 97* arasında geziyor ve hiç düşmüyor. Boştayken 60* olabiliyor. ThrottleStop veya XTU ile yapan kullanıcılar var fakat Intelligent mod da yapıp herhangi bir gelişme bildiren olmamış. Bazı konularda ise Intel in 10. nesil işlemcilerine undervolt yapılmadıgını söylüyorlar fakat uygulamada Undervolt seçeneği var ve laptop da 10th gen procc var bilmiyorum. Intelligent ile -60 veya -75mV uygulanan kullanıcılar olmuş. Şimdi ben yapsam sıcaklık bu volt larla düşecek mi çok inanamıyorum yani 1 2 derece için riske atmak istemiyorum. Ama yapılmasını gerektiğini de düşünüyorum. Sizce yapılmalı mı?

gpu:rtx 2060

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    228,3 KB · Görüntüleme: 88
  • 1212.png
    1212.png
    110,2 KB · Görüntüleme: 88
Omen Gaming Hub ile i5 10300H işlemci ye intelligent ile undervolt yapmayı düşünüyorum. Oyunlarda 92* ile 97* arasında geziyor ve hiç düşmüyor. Boştayken 60* olabiliyor. ThrottleStop veya XTU ile yapan kullanıcılar var fakat Intelligent mod da yapıp herhangi bir gelişme bildiren olmamış. Bazı konularda ise Intel in 10. nesil işlemcilerine undervolt yapılmadıgını söylüyorlar fakat uygulamada Undervolt seçeneği var ve laptop da 10th gen procc var bilmiyorum. Intelligent ile -60 veya -75mV uygulanan kullanıcılar olmuş. Şimdi ben yapsam sıcaklık bu volt larla düşecek mi çok inanamıyorum yani 1 2 derece için riske atmak istemiyorum. Ama yapılmasını gerektiğini de düşünüyorum. Sizce yapılmalı mı?

gpu:rtx 2060
Hocam cihaz Omen mı?

İkinci fotoğrafta sağ altta bulunan bilgiler N/A, bilgisayarın bunu desteklemiyor da olabilir. Denediğinde 3 ihtimal var, iş yapar, herhangi bir şey değişmez (N/A dediği için desteklemiyor olabilir), mavi ekran verir ve normal bir şekilde açılır.
ThrottleStop ile normal kullanımda ısı düşüşü ve sessizlik sağladım, oyunda ise ısı aynı olsa da GHz olarak kazanç sağladım.

aynı pc bendede var ve suan oyunlarda 97 99 derece görüyorum. konuyu sen açmasan ben açıcaktım :D
undervolt değerlerini kaç yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek arkadaş var mı ? 97 99 derece ısılar görüyorum.
şuan youtube da video izliyorum. 65 dereceye çıkıyor. acaba termal macun mu değiştirmek gerekiyor?

Dosya Ekleri

• omen.jpg
    omen.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı