i5-10300H The Callisto Protocol için yeterli mi?

Akif İnce

Kilopat
Daha fazla  
The Callisto Protocol için sistem gereksinimleri açıklandı ve minimum işlemci i5-8400 denmiş. Bende i5-10300H var. Bir siteden karşılaştırdım ikisini. Bazı yönlerden benimki daha iyiymiş, bazılarında o. Oyunu açabilir miyim yine de? Problem yaşar mıyım?

İşlemci sıkıntı yaşatabilir gibi görünüyor şimdi daha detaylı baktım da. Bence oyun çıkınca alın kasarsa iade veriyor Steam zaten.

Ekran kartı ve RAM olmadan oyun oynamak nasıl deneyim bende merak ettim.
İşlemci H sınıfı olduğu için laptop olduğu anlaşılıyor ve bu işlemci ile kullanılan 5 tane ekran kartı var Gtx 1650, Gtx 1650 ti, Gtx 1660 ti, Rtx 2060, Rtx 2070. Bu beş ekran kartı da oyun için yeterli ve arkadaş işlemcim yeterli mi diye kastettiğine göre bence gayet anlaşılır bir konu. Ekran kartının ne olduğunu bilmesen bile gayet anlaşılır.

The callisto protocol için sistem gereksinimleri açıklandı ve minimum işlemci i5-8400 denmiş. Bende i5-10300H var. Bir siteden karşılaştırdım ikisini. Bazı yönlerden benimki daha iyiymiş, bazılarında o. Oyunu açabilir miyim yine de? Problem yaşar mıyım?

Önerilen sistem konusunda işlemci olarak AMD muadilinde Ryzen 5 2600 önermişler Ryzen 5 2600 Ryzen 3 3100 ile hemen hemen aynı performansı veriyor ve i5 10300H da masaüstünde Ryzen 3 3100 seviyesinde. Büyük ihtimal hiç bir sorun olmaz.

Son düzenleme:
@Merdt Hocam oyun yanlışlıkla oldukça ucuz bir fiyattan ön siparişe açıldığında direk almıştım 🙂 Bilgisayarımın kaldırmayacağı ihtimali aklıma bile gelmedi hiç niyeyse. Acaba oyun çıktığında denedikten sonra iade edebilir miyim yine de.

İşlemci H sınıfı olduğu için laptop olduğu anlaşılıyor ve bu işlemci ile kullanılan 5 tane ekran kartı var Gtx 1650, Gtx 1650 ti, Gtx 1660 ti, Rtx 2060, Rtx 2070. Bu beş ekran kartı da oyun için yeterli ve arkadaş işlemcim yeterli mi diye kastettiğine göre bence gayet anlaşılır bir konu. Ekran kartının ne olduğunu bilmesen bile gayet anlaşılır.

Önerilen sistem konusunda işlemci olarak AMD muadilinde Ryzen 5 2600 önermişler Ryzen 5 2600 Ryzen 3 3100 ile hemen hemen aynı performansı veriyor ve i5 10300H da masaüstünde Ryzen 3 3100 seviyesinde. Büyük ihtimal hiç bir sorun olmaz.
Çok teşekkürler, içime birazcık su serptiniz 🙂 Oyunu 92 TL'ye almıştım firmanın hatalı ön sipariş fiyatlandırması sonucu. İade etmek zorunda kalmak istemiyorum..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı