i5 1035G1 boşta 88 derece normal mi?

SchindlerMseries

Hectopat
Daha fazla  
RAM
SKhynix 8GB 2666Mhz
Ekran kartı
Nvidia Geforce MX230
Anakart
Dell
İşlemci
İntel core İ5 1035G1
Dell laptop işlemci boşta 88 derece ve ekran kartı 55 derecelerde geziyor. Altına düşmüyor. Stres testinde ekran kartı 75 derecede sabit kalırken işlemci 103 dereceye gidiyor.
Not: Termal macunla sıkıntısı yok daha yeni değiştirildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında tam olarak termal macun ile alakalı olabilir. Yeni değiştirildi demişsiniz. Eski macunun kalıntılarını temizlediniz mi? Macunu az veya çok koymuş olabilirsiniz, işlemcinin üzerine gelen bakır plakayı yanlış takmış olabilirsiniz. Fanlar da tıkanmış olabilir.

Dell laptop işlemci boşta 88 derece ve ekran kartı 55 derecelerde geziyor. Altına düşmüyor. Stres testinde ekran kartı 75 derecede sabit kalırken işlemci 103 dereceye gidiyor.

Hocam temizlik işlemini tekrar uygulayın termal macunu değiştirip soğutucuyu bi kontrol edin eğer sorun devam ediyorsa ya fan kaynaklı ya da işlemci kaynaklı bir sorun vardır

103 derece üst sınırın üstünde.
Tjunction değeri 100°C termal macunu düz ve temiz yüzeye yeterli miktarda sıkmanız gerekli ve soğutucu fan ile fan mazgallarının tıkanmadığından emin olun. Ayrıca termal macunun güvenilir bir marka olduğundan da emin olun.

normal olmadıgı kesin ben oyunda ultrada yaz sıcagında en fazla 80 i görüyorum yük altında

103 derece üst sınırın üstünde.
Tjunction değeri 100°C termal macunu düz ve temiz yüzeye yeterli miktarda sıkmanız gerekli ve soğutucu fan ile fan mazgallarının tıkanmadığından emin olun. Ayrıca termal macunun güvenilir bir marka olduğundan da emin olun.
Hocam laptopum dell marka hangi macu sürdüklerini bilmiyoumve daha dün atım zerre toz yoktu.
Hocam laptopum dell marka hangi macu sürdüklerini bilmiyoumve daha dün atım zerre toz yoktu.
NOT:Şuan sadece google açık. Ve donma/kasmalar başladı

Dosya Ekleri

• CPU cin çarparken.png
    CPU cin çarparken.png
    1,7 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı