i5 1035G1 ve MX 130 ısınması nasıl engellenir?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Laptopum oyun amaçlı tasarlanmış olmasa da birçok oyunda gayet beni tok tutacak sonuçlar alıyorum. (GTA 5 High-Very High ayarlarda 50-60 FPS)
GPU sıcaklığım Max 91 olurken, CPU sıcaklığımda 100'e kadar anlık da olsa çıkıyor.
Performansımda bir düşüş olmadı ama yine de endişeliyim. Isınmayı düşürmek için neler yapabilirim. Performansımda düşüş yaşamadan nasıl ısıyı düşürürùm?

- MX130 GDDR5.
- 8 GB RAM DDR4.
- i5 1035G1 işlemci.

Not: Ayrı bir başlık açmak istemediğinden sorumu yazacağım.
Daha önceden CPU-Z adlı uygulamayı RAM taktırmak için birkaç bilgi amaçlı indirmiştim. Sonradan fark ettiğimde.
Işlemci adı: i5 1035G7;
Diye geçerken.
Işlemci bilgisi(ya da ona benzer bir kısım)
i5 1035G1 diye geçiyor.
Bu iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi bilmiyorum bunu da aydinlarirsaniz sevinirim 🙃

UV yapabilirsin, Youtube de cesitli videolar var bunun hakkinda. Ayrica bilgisayarin hava cikislarini kapatmamaya dikkat et, onun disinda yapabilecegin baska bir sey gelmedi aklima.

Laptopum oyun amaçlı tasarlanmış olmasa da birçok oyunda gayet beni tok tutacak sonuçlar alıyorum. (GTA 5 High-Very High ayarlarda 50-60 FPS)
GPU sıcaklığım Max 91 olurken, CPU sıcaklığımda 100'e kadar anlık da olsa çıkıyor.
Performansımda bir düşüş olmadı ama yine de endişeliyim. Isınmayı düşürmek için neler yapabilirim. Performansımda düşüş yaşamadan nasıl ısıyı düşürürùm?

- MX130 GDDR5.
- 8 GB RAM DDR4.
- i5 1035G1 işlemci.

Not: Ayrı bir başlık açmak istemediğinden sorumu yazacağım.
Daha önceden CPU-Z adlı uygulamayı RAM taktırmak için birkaç bilgi amaçlı indirmiştim. Sonradan fark ettiğimde.
Işlemci adı: i5 1035G7;
Diye geçerken.
Işlemci bilgisi(ya da ona benzer bir kısım)
i5 1035G1 diye geçiyor.
Bu iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi bilmiyorum bunu da aydinlarirsaniz sevinirim 🙃

Kendinde diyorsun laptop oyun için değil gayet normal ama High yerine Low ya da medium ayarlarda oynayın çünkü MX ekran kartları iş için hazırlanmış ekran kartları.

Yeni konular

Geri
Yukarı