i5 10400F almaya değer mi?

• Konuyu başlatan Shum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B
Size göre kalmış bir şey.
Ben olsam i3 10100F alırdım ve kalan ekstradan 700 TL'yi ekran kartı için bırakırdım.
Sadece düşüncemi söylüyorum, i5 10400F almayın demiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size göre kalmış bir şey.
Ben olsam i3 10100F alırdım ve kalan ekstradan 700 TL'yi ekran kartı için bırakırdım.
Sadece düşüncemi söylüyorum, i5 10400F almayın demiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleride ekran kartı yükseltmek istediğinde darboğaz kaçınılmaz olur.

O zaman i5 koyabilirsiniz. Ama bütçe yetiyorsa i5'e verilecek parayı 2060'a verirdim. 2060'a yetmiyorsa i5 alabilirsiniz.

2060 şu an gereksiz pahalı stokların gelmesini bekleyebilirse alabilir ama üretmeye devam etmeyebilirler de.

Uzun vadede ekran kartı ve oyun desteği açısından i5 10400F tercih edebilirsiniz. 10100F de gayet başarılı bir işlemcidir. Şu an için gayet yeterli destek verir.

Uzun vadede yükseltme yapmanızı gerektirmeyecek, size yeni anakart+ yeni işlemci masrafı çıkartmaması açısından konuya bakacak olursak. Benim size naçizane tavsiyem minimum B460 anakart ve i5 10400F işlemci olacaktır. Anakartınızın daha dayanıklı ve verimli olması açısından da VRM sayısının minimum 8 olmasına dikkat edin lütfen.

i5 10400F + GTX 1660 Super ikilisi fiyat performans açısından bakılacak olursa en uyumlu ikilidir.

Sisteminizi şimdiden güle güle kullanın.

Geri
Yukarı