i5 10400F için sıvı soğutma gerekli mi?

Hocam cinebench gibi işlemciyi tam yükte kullanan programlarda ısı çok yükselebilir. Oyun oynarken bu seviyelere çıkmaz. Ayrıca tabii ki kasanızında havalandirmasi iyi olmalı. Bence en iyisi stok fan alıp deneyin eğer sıcaklıklardan memnun kalmazsaniz ekstra soğutucu alırsınız. :)
Stok fan zaten işlemci yanında geliyor ondan sıkıntı yok :D Tamamdır hocam gitmişken bütçe yeterse belki kule tipi alınabilir ama yardımcı olan bir abi gerek yok dedi. Benim kuşkum daha çok işlemcinin ömründen ekstra yeme durumu olmasın aşırı şekilde. 2k grafikli oyunlarda. Yoksa stok fan yeterlidir gibi

12400F ile 10400FIN stok soğutucuları aynı değil 12. nesil işlemcilerin stok soğutucuları gerçekten kötü sizinkini bilemiyorum ama ben kesinlikle sipariş edeceğim düşündüğüm ürünleri de buraya atayım belki siz de düşünürsünüz, (100 derece Cinebench testini 61 dereceye düşüren mükemmel ve parasının hakkını veren bir ürün Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik) SE-224 ve SE-214 serileri, Snowman T6 fakat LGA1700 için sanırım ek soket almanız gerekecek, Deep cool AG400 ve son olarak Cooler Master hype 212.

Stok fan zaten işlemci yanında geliyor ondan sıkıntı yok :D Tamamdır hocam gitmişken bütçe yeterse belki kule tipi alınabilir ama yardımcı olan bir abi gerek yok dedi. Benim kuşkum daha çok işlemcinin ömründen ekstra yeme durumu olmasın aşırı şekilde. 2k grafikli oyunlarda. Yoksa stok fan yeterlidir gibi
Buarada kısaca şunu da ekleyeyim. Oyunlari 2K'da oynamanız işlemcinizi değil ekran kartını yorar ve hatta 2K'da işlemciniz daha az ısınır çünkü daha az kullanılır .

Buarada kısaca şunu da ekleyeyim. Oyunlari 2K'da oynamanız işlemcinizi değil ekran kartını yorar ve hatta 2K'da işlemciniz daha az ısınır çünkü daha az kullanılır .
Teşekkürler hocam. Sizin görüşünüz stok fanın yeterli olacağı değil mi? Yeterli olacağını düşünüyorum ben de. Bir sorun yaratmaz gibi? Veya bütçe yeterse kule tipi alınabilir ama gereği var mı sizce tekrardan sorayım. Şey mi mesela yani almasan da olur ama alırsan da iyi olur mu yoksa gerek yok mu. Hangisi olduğu önemli

Teşekkürler hocam. Sizin görüşünüz stok fanın yeterli olacağı değil mi? Yeterli olacağını düşünüyorum ben de. Bir sorun yaratmaz gibi? Veya bütçe yeterse kule tipi alınabilir ama gereği var mı sizce tekrardan sorayım. Şey mi mesela yani almasan da olur ama alırsan da iyi olur mu yoksa gerek yok mu? Hangisi olduğu önemli.

Dostum ben bugün aldığım yere gittim İtopya'ya ve sıkıntının Turbo modla alakalı bir durum olması 4GHz'de çalışıyordu işlemcim şu an 25-30 hatta Cinebench'te 40 derecelik bir fark oluştu sistemim zaten çok iyi Turbo moda gerek olmadığını düşündüğüm için disable aldım fakat illaki bu modu açacaksanız ya kule tipi soğutucu ya da sıvı soğutma ki bence Kara Cuma yaklaşıyor sıvı soğutma almanızı tavsiye ediyorum sağlacakla kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı